facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Dekorasyonda Ton Sür Ton Uygulamaları
Dekorasyonda Ton Sür Ton Uygulamaları

Dekorasyonda Ton Sür Ton Uygulamaları

Ev dekorasyonunda renkler, dekorasyonun tarzını hem değiştiren hem de birebir etkileyen en önemli adımlardan birisidir. Bu sebeple ev dekorasyonu planlanırken ve iç mekân dekorasyonunu yapılırken üzerinde en çok kafa yorulan konulardan birisi de renk konusudur. Çünkü renklerin insan karakteri ve duyguları üzerinde etkisi yadsınamaz ve bu etki evinizin de ruhunu etki altına alacak en önemli tercihler arasındadır.

Ev dekorasyonunda renk tercihlerinde bulunmadan önce, renk sözlüğüne bir göz atmakta fayda vardır. İşte son dönemde, renk konusu geçtiğinde en çok kullanılan sözcüklerden birisi: “Ton Sür Ton’’. Peki, nedir bu “Ton Sür Ton’’?

İşte dekorasyonda “Ton Sür Ton’’un anlamı ve uygulanmış en güzel örnekleri…

“Ton Sür Ton’’, Fransızcadan bize gelmiş bir kelimedir.  En basit hali ile belli bir alanda, aynı rengin farklı tonlarının bir arada kullanılması demektir. Bir rengi hayal edin ve onun tüm tonlarını gözünüzde canlandırın. İşte bu tonlardan farklı en az üç tanesini aynı mekânda kullandığınız anda siz de ton sür ton bir dekorasyon elde etmiş oluyorsunuz.

Dekorasyonda ton sür ton örnekleri arasında en çok uygulanan ve belki de en çok kabul görmüş olanlar, size evinizde de uygulamak için fikir verebilir. Şimdi o uygulamalara göz atabiliriz:

Kahverengi: Çikolata Rengi, Açık Kahve Ve Bej
Ton sür ton denildiğinde belki de herkesin hafızasında canlanan görüntülerden birisidir çikolata rengi, açık kahve ve bej üçlüsü. Kahverenginin tonları olan bu renkler, özellikle oturma alanlarında kullanılarak sade fakat modern bir çizgide dizayn edilmiş mekânlar yaratılmasına imkân sağlar.

Kahverengi Dekorasyon

Gri: Duman Grisi, Çakıl Taşı Ve Koyu Gri
Ev dekorasyonunda en çok karşımıza çıkan ton sür ton uygulamalarından birisi de gri ve tonları ile yapılan uygulamalardır. Gri renginin bu sezon oldukça trend olması ile birlikte grinin tonlarını aynı mekan içerisinde kullanmak da oldukça popüler hale gelmiştir.

Gri Dekorasyon

Yeşil: Su Yeşili, Nane Yeşili Ve Asker Yeşili
Doğanın bize sunduğu en güzel renklerden birisi olan yeşil renk, ton sür ton uygulaması için ideal renklerden birisidir. Birçok farklı renk tonuna sahip olduğundan dolayı istediğiniz ton seçimlerini yaparak bir açık ya da bir koyu tonları ile ton sür ton uygulaması yapabilirsiniz.

Yeşil Dekorasyon

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top