facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Dekorasyonda Neon Renkler Nasıl Kullanılır?
Dekorasyonda Neon Renkler Nasıl Kullanılır?

Dekorasyonda Neon Renkler Nasıl Kullanılır?

Modern tarzda dekore edilmiş evlerde karşımıza çıkan neon renkler, evin enerjisini değiştirmekte ve biraz da şaşırtıcı bir hava yaratmaktadır. Son yıllarda giysilerde, takılarda ve ayakkabılarda sık kullanılan neon renkler ev dekorasyonunda da gençlerin ve çılgın yaşamayı sevenlerin, sık kullandığı renkler arasına girmiştir. Beraberinde sakin renkler kullanılan neon renkteki eşyalar, dikkatleri kendi üzerine çekecek, evi sakin görüntüsünden uzaklaştıracaktır. Ev dekorasyonunda bu ışıltılı renkleri kullanırken birkaç ayrıntıya dikkat etmek gerekir.

Ev Dekorasyonunda Neon Renkler Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Neon renkler çok dikkat çeken renkler olduğu için minimum olarak kullanmak gerekir. Neon renklerden bir tanesi seçilerek, o renk üzerinde yoğunlaşmak fazla renk kullanımından kaçınmak önemlidir. Örneğin bütün duvarlar değil, tek bir duvar neon renkte seçilebilir. Yatak örtüsünün komplesi yerine yastıkları neon renklerde olabilir. Sade bir odaya neon renkler barındıran vazo veya tablolar kullanılabilir.  Sade beyaz renklerdeki mutfak raflarına, neon renklerde kahve fincanları ve biblolar seçilebilir.

Hangi Odalarda Neon Renkler Kullanılabilir?
Zevklere göre her odada neon renkler kullanılabilir. Önemli olan fazla yoğun kullanmamaktır. Neon renkler en çok açık gri ve beyaz duvar boyaları ile kullanıldığında, evin oturaklı havasını bozmadan eve enerji katmaktadır. Masa ve sandalyeler sade olması şartı ile mutfak dolapları neon renklerde olabilir. Salonun komplesi değil ama bir duvarı neon renklerde olabilir. Genç odaları için de çok uygun olan neon renkler, odaya canlı bir görüntü katmaktadır.

Neon Renkler Banyolarda Kullanılabilir mi?
Son yıllarda ülkemizde yaygın kullanılan, 3 boyutlu fayanslar ile oluşturulan neon renkler banyo ve yatak odası duvarlarında dahi canlı renklerin kullanımına olanak sağlamıştır. Neon renkler kullanılan, bu saydam fayanslar ışık yansıması ile uzayda yürüyormuş hissi yaratacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top