facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Dekorasyonda Neon Renk Enerjisi
Dekorasyonda Neon Renk Enerjisi

Dekorasyonda Neon Renk Enerjisi

Ev dekorasyonunda her sezon ayrı bir dekorasyon trendi ön plana çıkmaktadır. Geçen sezon patlama yaratan ve bu sene de izlerini görebileceğimiz dekorasyon trendi olan pastel ve neon renkleri bir arada kullanmak modası da 2016 yılının yaz evlerine şimdiden damgasını vuracağa benzemektedir. Fakat neon renkleri ev dekorasyonunda kullanmak, kulağa eğlenceli gelen bir fikir gibi gözükse de, dikkat edilmesi gereken ve ölçülü davranılması gereken de bir konudur.

Dekorasyonda Renkler

 Peki, ev dekorasyonunda neon renkler nasıl kullanılmalıdır? Neon renkler ile ev dekorasyonu yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Pastel Evleri Neon Aksesuarlar İle Patlatın
Evinizde dekorasyon tarzını belirlerken, en çok dikkat etmeniz gereken şey dengedir. Nasıl ki moda dünyasında herhangi iki parçayı kombin yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey denge kuralı ise, bu durum dekorasyon dünyasında da geçerlidir. Ev dekorasyonunda neon renklere yer vermek isteyenler, denge kuralına göre neon renkleri ufak alanlarda ve dekorasyon objelerinde kullanmalıdırlar. Bunun da en çok uygulanan şekli, pastel tonlarda bir mekân dizayn ederek neon renklerde aksesuarlar ile bu mekânı zenginleştirmektir. Neon renklerde yapacağınız ufak dokunuşlar, pastel tonların yumuşattığı mekânı hem dikkat çekici bir hale getirir hem de dekorasyonu heyecanlı ve hareketli bir tarza doğru sürükler.

Neon Renk Varsa Pop-Art Neden Olmasın!
Ev dekorasyonunda neon renklerin kullanılması konusunda en yaygın görülen uygulamalar, neon renkleri pop-art dekorasyon tarzı ile birlikte kullanmaktır. Pop-art hem esprili ruhu, hem de modern dekorasyon kalıplarını yıkan bir dekorasyon tarzı olması sebebi ile; neon rengin içinde barındırdığı enerjiyi en güzel şekilde ortaya çıkaran seçimlerden biri olacaktır.

Neon Renk Mutfak Dekorasyonu Gri Tonları Duvar Dekorassyonu

Yemek Masaları Renkleniyor!
Günümüzde özellikle genç çiftleri klasik görünümlü yemek masaları yerine, renkli ve eğlenceli yemek masaları tercih etmesi son derece popüler bir dekorasyon modası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu akımı daha da eğlenceli hale getirmek isteyenler, yemek masası ya da sandalyesi seçimi yaparken neon renklere yer vermekten kaçınmamaktadır. Bu sayede hem renkli hem de oldukça farklı bir dekorasyon tarzı ortaya çıkacaktır.

Neon Renk Dekorasyon Fikirleri Yatak Odası Neon Renkler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top