facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Dekorasyonda Metal Aksesuarların Kullanımı
Dekorasyonda Metal Aksesuarların Kullanımı

Dekorasyonda Metal Aksesuarların Kullanımı

Metal dekorasyon aksesuarları, aslında alışık olmadığımız bir stil. Evlerde özellikle de salonlarda cam ya da porselen dekoratif ürünler her zaman daha çok yeğleniyor. Oysa endüstriyel gelişmelerin dekorasyon dünyasına getirdiği en büyük yeniliklerden birisi olan metal aksesuarlar, özellikle dekorda farklı dokunuşlar yapmak isteyenler için oldukça iyi bir seçenek.

Metal dekor ürünlerini dekorasyonda kullanmak bir takım incelikler istiyor. Bunlardan en önemlilerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Metal Dekoratif Öğeler Betonu Tam Anlamıyla Tamamlar
Metal dekorasyon ürünleri görsellik açısından zengin bir konsept izlenimi vermez. Genellikle sade modellerdir. Ancak betonla en iyi görselliği ve uyumu yakalayan da yine metal aksesuarlardır. Metal detaylı bir duvar saati salonunuza çok yakışacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken eğer duvarınızda metal aksesuar tercih ederseniz, başka bir malzeme kullanmamanız gerektiğidir. Metal aksesuarlar arasına atacağınız duvar tabakları iyi birer uyum yaratmayacaktır.

Metal Aksesuarlar Porselenle Estetik Durmaz
Aksesuar tercihinizi metalden yana yapacaksanız, porseleni geri plana itmelisiniz. Metal aksesuarlar, cam ya da mum gibi malzemelerle uyum sağlayabilir. Ancak burada cam aksesuar büyük ebatlı olmamalıdır. Eğer yemek masanızın üzerine metal dekoratif tabak düşünüyorsanız, yanına uzun ve kibar bir cam vazo ya da çevresine mum konsepti yapabilirsiniz. Mumlukları cam olarak kullanacaksınız zarif ve küçük ebatlı olmalarına dikkat etmeli, aksi halde metal detaylı mumluklar seçmelisiniz.

Aynı şekilde yemek masası takımınızın büfesi üzerinde metal bir konsept düşünüyorsanız, metal aksesuarlar arasında, metal detaylı çerçeveler, metal dekoratif heykeller, metal detaylı mumlar gibi aksesuarları bir arada kullanabilir, bu aksesuarlara zarif ve küçük cam dekor ürünleri karıştırabilirsiniz.

Metal Aksesuarlar Cam Yüzeyde İyi Bir Görünüm Vermeyecektir
Dekorasyonda metal aksesuarlar, cam orta sehpalar için iyi bir seçim değildir. Cam yüzeyler, metal aksesuarlar için iyi bir fon değildir. Mat yüzeyli metal aksesuarlar açık renk ahşap yüzeylerde iyi bir uyum yakalar. Koyu renk ahşap üzerinde metal formu, bir örtü üzerinde sergilemek gerekir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top