facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Dekorasyonda Mavinin Gücü
Dekorasyonda Mavinin Gücü

Dekorasyonda Mavinin Gücü

Ev dekorasyonunda her sezon ayrı bir rengin hâkimiyet kurduğunu görmekteyiz. 2016 yılına merhaba dediğimiz şu günlerde, sezona damgasını vuracak renkler de ortaya çıkmaya başlamıştır. Özellikle de yılın rengi olarak seçilen dingin mavi renk tonunun da içinde olduğu mavi rengi, sezona damgasını vuracak renklerden birisidir.

Mavi Ev DekorasyonuMavinin her tonu, ev dekorasyonunda hem çok yakışan hem de her alanda rahatlıkla kullanılabilen renklerin başında gelmektedir. Ev dekorasyonunda yaratmak istediğiniz dekorasyon tarzına göre, mavinin tonuna karar verebilir ve her ton ile ayrı bir dekorasyon tarzı oluşturabilirsiniz.

Peki, mavi rengi ev dekorasyonunda nasıl kullanırsınız? Mavinin tonları ile hangi dekorasyon tarzına uygun mekânlar oluşturabilirsiniz? İşte bu soruların cevapları yazımızda…

Kumsal Evinden Bir Esinti: Mavi-Beyaz Dekorasyon Örnekleri
Ev dekorasyonunda kullanılacak mavi rengi en iyi tamamlayan renklerden birisi şüphesiz ki beyazdır. Mavi ve beyazın muhteşem uyumu, size yaz mevsimini ve kumsal evlerini hatırlatacaktır. Eğer ki evinizde sahil kenarından bir esinti yaşamak istiyorsanız ve dekorasyonunda mavi ve beyaz birlikteliğini bolca kullanabilirsiniz.

Mavi-beyaz ev dekorasyonu oluştururken dikkat etmeniz gereken tek nokta; ortamın daha ferah ve geniş görünmesini istiyorsanız beyaz renge ağırlık vererek maviyi belirli noktalarda kullanmanızdır. Eğer ki ortamın biraz daha modern ve koyu renklerden oluşmasını istiyorsanız mavi renge ağırlık verip beyaz rengi aksesuarlarda kullanmanız gereklidir.

bordo-mavi-dekorasyon mavi-yatak-odasi-dekorasyonu

Klasik Fakat Şık: Mavi Ve Bordo
Geçtiğimiz sezona damgasını vuran renk ikililerinden biri olan mavi ve bordo renk ikilisi, kış dekorasyonu için en çok tercih edilen renkler olmaya devam etmektedir.  Mavinin hem klasik hem de modern dekorasyona uyum sağlayan görüntüsünden faydalanarak, bordonun etkili ve şık duruşu ile maviyi daha da ön plana çıkarabilirsiniz. Mavi-bordo dekorasyon ile evinizde hem klasik havası veren hem de oldukça şık ve tarz duran köşeler de yaratmanız mümkün olabilir.

3 yorum

  1. oldukça etkileyici duruyor

  2. bunu samimiyetle söylüyorum en sevdiğim renkler arasında mavi vardır. bunun yanı sıra yeşil rengide çok severim tüm renkler güzeldir ama mavi özeldirt.

  3. Ev dekorasyonunda ne almak isteğini seçemiyorsanız bu site tam aranan sitedir. Özelllike ev dekorasyonuyla ilgili çok farklı malzemeler mevcut. Gerçekten de mavi ağırlıklı ev dekorasyonunda bu tür ürünlerin almak için güvenli bir site.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top