facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Dekorasyonda Makrome Örgü Trendi
Dekorasyonda Makrome Örgü Trendi

Dekorasyonda Makrome Örgü Trendi

Makrome örgüleri küçüklük yaşlarınızdan birçoğunuz hatırlıyorsunuzdur. Lise yıllarında yaşamış olduğum bu deneyimin şimdilerde dekorasyon trendleri arasında yer alması doğrusu beni de şaşırttı. Farklı örgü modelleri ile duvar süsü, ayna süsü, perde ve hamak modelleri olarak hazırlanabilen makrome örgüler kullanıldığı ortamda oldukça estetik bir görünüm sağlıyor. Dekorasyonda makrome örgü trendi bu sezon oldukça revaçta. Makrome örgüler her ne kadar biraz emek ve zaman gerektirse de tamamlandığında oldukça şık ve farklı bir görünüm meydana gelmektedir. Özellikle ahşap dekorasyon stillerini kullanıyorsanız bu trendi mutlaka denemelisiniz. Makrome örgüleri dekorasyonda kullanabileceğiniz alanlar şunlardır;

Çiçek saksıları
Makrome örgüleri ilk olarak gördüğümüz alan çiçek saksılarıdır. Birkaç katlı olarak tasarlanabilen bu aksesuar modeline ufak çiçek saksıları yerleştirilebilmektedir. Dilediğiniz her ortamda kullanabileceğiniz makrome örgüleri çiçek saksıları şeklindeki tasarımı ile odanızın bir kenarında dekore edebilirsiniz.

Duvar süsleri
Duvar süsleri şeklinde hazırlanan makrome örgüler duvara asıldığında oldukça şık bir görünüm sağlamaktadır. Farklı renklerde ve farklı boyutlarda hazırlayabileceğiniz duvar süslerini uçları püsküllü şekilde farklı bir görünüme kavuşturarak bu sezonun iki trendini evinizin dekorasyonunda buluşturabilirsiniz.

Makrome perdeler
Dekorasyonda makrome örgü trendi ile perdelerini de farklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu tarz perdeleri bilhassa mutfağınızda kullanmanızı öneririz. Hafif perde modellerinin tercih edildiği mutfak dekorasyonunda renkli boncuklarla süslenmiş makrome perdeler çok hoş bir görünüm oluşturacaktır.

Makrome örgü ile hamak
Balkonunuzda, bahçenizde ya da evinizin müsait bir alanında makrome örgülerle hazırlanan hamak kullanmaya ne dersiniz? Dekorasyon stilinizde sizin için de özel bir parçaya yer vermek isterseniz makrome hamaklar oldukça ideal bir seçim olacaktır. Ayrıca makrome örgülerle tasarlanmış sandalye modellerinin de çok farklı bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Makrome örgü modellerini dekorasyonunuzda kullanmak için dilerseniz kendiniz makrome örgüler yapabilir, dilerseniz de hazır olarak satılan makrome ürünlerden alabilirsiniz. Kış aylarında bu tarz ürünleri evinizde kullandığınızda oldukça farklı bir stile imza atmış olursunuz. Makrome örgü dekorasyonu ile aynı zamanda farklı işlerle uğraşmak için de fırsat bulursunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top