facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Dekorasyonda Hayvan Soyutlaması
Dekorasyonda Hayvan Soyutlaması

Dekorasyonda Hayvan Soyutlaması

Soyutlama tamamen görsele dayalı bir terim olsa da, hemen hepimizin hayatının tam da içinde yer alan bir kavramdır. Hayatta hiçbir şeyin eşi benzeri yaratılmamış olsa da biz insanlar benzemeyi, benzetilmeyi; en çok da benzetmeyi huy edinmiş varlıklarız.

Özellikle giyim konusunda bu durum daha çok dikkatinizi çekiyor olmalı. Bayanların leopar desenleri ve kürkleri, bayların deri kemerleri derken aslında bu ürünlerin inanımaz ve kusursuz yaratılmış atik canlıların benzetimi olduğunu fark etmişsinizdir.

Fakat ben sizlere, bu olayın aslında bahsettiğim “tam da içinde yer alan” mekânından bahsetmek istiyorum: Evleriniz. Mobilyalarınız ham maddeleri, koltuklarınızın kumaşları, desenler derken aslında farkında olmadan bu soyutlama türünün birer parçası olmuş durumdasınız. Benim size anlatacağım soyutlama türünü ise mutlaka evlerinizde bir köşeye oturtmalısınız. Nasıl mı? Buyrun birlikte bakalım.

Öncelikle sizlere kesinlikle kullanılan malzemeden bahsetmeyeceğim. Anlatımım tamamen şekil üzerine olacak. Örneğin bir hayvanı baz alarak tasarlanmış bir koltuk, bir sehpa vb. bir ürünü salonunuza yerleştirebilirsiniz. Peki bunu yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

  • İlk olarak kesinlikle “tek parça” kullanmalısınız. Yani bir koltuk takımınız kesinlikle komple hayvan soyutlaması olmamalı. Örnek olarak:

Bej veya beyaz tonlarında bir koltuk dizimi ile bu geyik soyutlaması şeklinde tasarlanan tekli koltuğu kullanarak harika bir takım elde edebilirsiniz.

Bu inci yuvası olarak bilinen deniz canlısının soyutlaması olan yassı model tekli koltuğu, özellikle zebra desen ile ne şekilde uygularsanız uygulayın güzel görünecektir. Oldukça modern ve spor bir modeldir.

Bu benim en beğendiğim soyutlama eseridir ve akrepten esinlenerek tasarlanmıştır. Bu özel koltuğu mutlaka kullanmalısınız. Bu model hem klasik koltuk takımları ile, hem de tek başına bir kahve köşesinde kullanılabilir.

  • Diğer bir kullanım ise, sehpalardaki muhteşem benzetmeler. Spor ve şık koltuk takımlarınızı tamamlayıcı özellikte olacaktır. Yine en beğendiklerimden örnek vermek istiyorum.

Spor takımlarınız için:


Şık takımlarınız için:

  • Mobilyalarınızda bu şekilde soyutlamalara yer vermek istemiyorsanız, bütçenizi sarsmayacak şekilde çok şık soyut aydınlatma ürünleri kullanabilirsiniz. Benim bu konuda en beğendiğim aydınlatma örnekleri bu şekilde:

 

Tüm bunların dışında, aksesuar niteliğinde de kullanabileceğiniz soyut ürünler bulunmakta. Yine örneklemem gerekirse;

  
Benim paylaşacaklarım ve önerilerim bu şekilde. Umarım yardımcı olabilmiş ve bu konuda bir nev-i aklınıza girebilmişimdir. Dikkate alan herkese şimdiden teşekkürler ve keyifli alışverişler diliyorum..

2 yorum

  1. Instagram hesabınız var mı bu tarz fotograflar olan

  2. Zeynep Kulaç

    Gectiğimiz hafta bu konuda tez teslim ettim tam bu tip bir seye ihtiyacım vardı ve harika bi çalısma olmuş fotoğrafları da almak isterdim keske daha önce yayınlasaydınız cok üzüldüm ama ellerinize sağlık

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top