facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Dekorasyonda Halı Seçimi
Dekorasyonda Halı Seçimi

Dekorasyonda Halı Seçimi

Halı, evin makyajı olarak tanımlanabilecek bir üründür. Dilerseniz mobilyalarınızı uyumlu halılar tercih edebilir, dilerseniz de seçtiğiniz halıları uygun mobilya tercihleri yapabilirsiniz. Halılarla evinize renk atmak mümkün olabildiği gibi sade kullanarak mobilyalarınızın öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Halı seçmenin pekçok kriteri vardır. Fiyat, ip, marka, elişi yada fabrika olmasına göre pek çok gruplarda incelenebilir. Bütçenizin, evinizin tarzının, kişisel tercihlerinizi ışığında tercih edebileceğiniz pekçok model ve seçenek bulunmaktadır. Desenli, düz, Sade veya hareketli gibi pekçok şekilde sınıflandırma yapmak mümkündür. Halı almadan önce tarzınızın tam olarak ne olduğuna karar vermelisiniz.

El Halısı ve Fabrika Halısı
Bu iki halı arasında farkın En önemlisi ismindende anlaşılacağı üzere el emeği ve makine işçiliği ile üretilmeleridir. Üretim şeklindeki bu farklılıklar hem fiyat hem de görünüm açısından pek çok farklılık arz eder. El halıları olabildiğince pahalı havlulardır. Yöreden yöreye Üzerinde bulunan desenler değişkenlik gösterebilir, kullanılan ipliklerin kaliteleri farklı olabilir. El halıları antika halılarla karıştırılmamalıdır, antika halılar çok uzun yıllar boyunca aynı kaliteyle kalmayı başarmış normal bir halının onlarca katı pahalılığında olabilir. Bugün en çok kullanılan halı çeşitlerinden olan fabrika halası ise makine dokuması ile ortaya çıkan, üzerinde dijital baskı dahi uygulanması mümkün olan halılardır.

Halıda Sağlık
Halılar mikropların ve tozların ev sahibi denilebilir. Genel anlamda halıların görevi zaten tozları tutmak olduğundan bu durum gayet normaldir. Gelişen teknolojiyle halıların anti bakteriyel ve toz tutmayan halı modelleri üretilmiştir. Bu da demek oluyor ki daha sağlıklı bir ev yaşamı mümkün. Diğer halılardan maddi anlamda büyük farklılıkları bulunmayan aynı zamanda model olarak çeşitli fazla olan Bu halılar özellikle bebekli aileler için ideal seçimler olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top