facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Dekorasyonda Düzen Sevenlere: Kumaş Kaplı Saklama Kutuları
Dekorasyonda Düzen Sevenlere: Kumaş Kaplı Saklama Kutuları

Dekorasyonda Düzen Sevenlere: Kumaş Kaplı Saklama Kutuları

Ev dekorasyonuna, kendisinin yaptığı dokunuşlar ile katkı sağlanmaktan hoşlananlara, bu yazımızda yine güzel bir kendin-yap projesi sunacağız. Bu projemiz hem ev dekorasyonu ile uğraşmayı sevenlerin hem de evde her zaman düzenden yana olanların oldukça hoşuna gidecek bir projedir. Ayrıca yapım maliyetinin de oldukça az olması, bu kendin-yap projesini bir an önce hayata geçirmenizi sağlayacaktır.

KENDİN-YAP: KUMAŞ KAPLI SAKLAMA KUTULARI
Kutular, evinizin dağınıklığını toparlayan, her şeyi daha düzenli ve sistemli bir şekilde muhafaza etmenizi sağlayan kurtarıcı bir organizasyon objesidir. Kutu kullanımının ev dekorasyonunda oldukça trend bir hale gelmesi sonucunda ise dekorasyon anlamında oldukça çeşitli bir çok kutu, ünlü ev mağazalarında sergilenmektedir. Fakat mağazalarda en basit kutuların bile rakam olarak yüksek fiyatlara satılması, yaratıcılığın devreye girmesine ve kendi saklama kutumuzu kendimizin yapmasına bizi sevk etmektedir. İşte, az bir maliyetle yapabileceğiniz üstelik de evinizin dekorasyon tarzına göre desen ve rengine özgüre karar verebileceğiniz saklama kutuları

Malzemeler

*İstediğiniz kadar büyük karton kutu (Boyutu size kalmış. Saklama kutularını nerede kullanacağınıza ve içine ne koyacağınıza göre karar verebilirsiniz.)

*İstediğiniz desen ve renkte kumaşlar

*Makas

*Silikon yapıştırıcı

Kumaş Kaplı Saklama Kutularını Nasıl Yapacağız?

*Öncelikle kumaşınızı düz bir zemine serin. Karton kutunuzu kumaşın ortasına yerleştirin ve kumaşın karton kutuyu kaplamasını sağlayacak şekilde ölçülendirme işlemini yapın.

*Yaptığınız ölçülendirme dâhilinde kumaşınızı çizin ve ölçü aldığınız çizgilerden kesin.

*Karton kutunuzun iki karşılıklı kenarını kaplayın. Kumaşı içeriden silikon yapıştırıcı ile kartona yapıştırın.

*Diğer köşeleri de kaplı olan kumaşın üzerine kıvırarak yapıştırın. Böylece karton kutunun dört bir kenarı da kaplanmış olacaktır. Kumaşı ölçü alırken, iç kısmına da biraz uzun bırakırsanız kartonun iç kısmı da kumaş kaplanır.

İşte kumaş kaplamalı saklama kutularınız hazır. Bu kutular sayesinde, dağınıklığı ile gözünüzü yoran her yerde bu kutuları kullanarak o alanı düzenli hale getirebilirsiniz. Hatta içinde ne olduğunu görebilmeniz için üzerlerine oldukça şık bir şekilde nelerin olduğunu yazan bir index de hazırlayabilirsiniz.

Bu saklama kutularını hazırlarken ekstra olarak hiçbir malzemeye gerek duymamanız da en güzel tarafıdır. Evinizde bir kenarda bekleyen kumaşları değerlendirebilir, fazla olan karton kutulara da güzel bir geri dönüşüm projesi ile yeniden hayat verebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top