facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Dekorasyonda Bu Hatalara Dikkat!
Dekorasyonda Bu Hatalara Dikkat!

Dekorasyonda Bu Hatalara Dikkat!

Dekorasyon yapmak hem zevkleri, hem de modayı ortak noktada buluşturmak demektir. Evinizin hangi bölümünde olursa olsun dekorasyon yaparken dikkat edeceğiniz ilk nokta zevkleriniz olmalıdır. Çünkü dekorasyonda zevklerinizi ön planda tuttuğunuzda her daim o mekan sizin için hoş görünecektir. Ancak birçok kişi dekorasyon konusunda zevklerini ön plana çıkarmaya çalışırken bazı hataları da beraberinde getirmektedir. Sizlere bu yazımızda sık yapılan dekorasyon hataları hakkında bazı önerilerimiz olacak;

Dekorasyon Hataları

  • Dekorasyonda en sık yapılan hatalar mobilya seçerken rahatlıktan çok görselliğin ön planda tutulmasıdır. Oysa ki seçmiş olduğunuz eşyaları kullanırken yaşayacağınız rahatlık sizin için son derece önemlidir. Görsel açıdan çok şık bir koltuk takımında otururken rahatsız olduğunuzda o şık dekorasyonun hiçbir önemi kalmayacaktır.
  • Bir diğer dekorasyon hatası ise vitrinde gördüğünüz şık bir aksesuarı dayanamayıp almanızdır. Oysa ki eviniz için aldığınız aksesuar ya da diğer eşyaları dekorasyonunuzun tümüne uyumlu olup olmadığını düşündükten sonra satın almalısınız. Aksi halde vitrinde çok şık duran o aksesuar sizin dekorasyonunuzda belki de sırıtacaktır.
  • Evinizi boyamadan önce eşyalarınızı ve odaya yansıyan ışığı hesap etmemek de bir diğer hatadır. Az ışık alan bir alanı yosun yeşili ile boyadığınızda o mekanın ne kadar karanlık görüneceğini hesap etmelisiniz. Bu nedenle öncelikle mekanın ışık alışını ve dekorasyonda kullandığınız eşyaların renklerini de ön planda tutun.

Dekor Hataları

  • Dekorasyon hataları demişken en önemli konuya değinmezsek olmaz. Birçok kişinin dekorasyonda sıkça yaptığı hataların başında hayallerini ön plana koymak gelir. İki kişilik bir ev için kocaman yemek masası almak ya da sırf bir yerlerde gördüğü için kocaman televizyon almak birçok kişinin özenti duyduğu dekorasyonlardır. Oysa ki yaşam alanlarınızı kullanabileceğiniz şekilde dekore etmeniz sizin açınızdan daha mantıklı olacaktır.
  • Son olaraktan ise sırf acaba bu uyumlu olur mu korkusuyla birçok cesur parçayı denemek yerine klişe olmuş dekorasyon stillerine yönelmenin yanlış olduğundan bahsedelim. Eğer kendinize özgü şık bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız biraz cesur davranmalı ve hiç bir yerde görülmeyen parçalara dekorasyonunuzda yer vermelisiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top