facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Salon Dekorasyonu / Dekorasyonda Açık Renk Sevenlere: Ekru Renk Dekorasyon
Dekorasyonda Açık Renk Sevenlere: Ekru Renk Dekorasyon

Dekorasyonda Açık Renk Sevenlere: Ekru Renk Dekorasyon

Ev dekorasyonunda baharın gelişi ile birlikte, koyu renklerin hâkim olduğu soğuk dekorasyonlardan kurtulup daha aydınlık ve daha ferah bir renkte dekorasyon tarzına yönelme eğilimi ortaya çıkmıştır. Bu sebeple ev dekorasyonunda açık renkler ile yapılan dekorasyon uygulamaları, bu sezonda oldukça popüler olarak kullanılmaktadır.

Açık renk ile dekorasyon uygulaması yaparken, hem daha aydınlık ve büyük bir mekân algısı yaratmak; hem de taze bir dekorasyon tarzı oluşturmak avantajı da ortaya çıkacaktır. Bu sebeple bahar mevsiminin gelişi ile evinizin dekorasyon tarzını ve rengini değiştirmek istiyorsanız, size önerebileceğimiz renk sezonun da en popüler renkleri arasında gösterilen ekru renktir.

Ekru Renkle Dekorasyon

Ekru renk, saflığın ve temizliğin rengidir. Ayrıca kullanıldığı alanlarda sakin, huzurlu ve dinlendirici mekânlar yaratmak gibi bir etkisi de vardır. Bu sebeple ekru rengi dekorasyon rengi olarak evin her alanında rahatlıkla kullanılabilir.

Peki, ekru rengi dekorasyonda kullanırken hangi renkler ile birlikte kullanabilirsiniz? İşte ekru rengin dekorasyon kodları

Beyazın Tahtına Aday: Ekru Renk
Ev dekorasyonunda en çok kullanılan renklerden birisi de beyaz renktir. Fakat beyaz renk dekorasyonda çok tercih edilmesine rağmen; bazı mekânlarda “çiğ” bir görüntü oluşturabilir. Böyle durumlarda beyaz renk yerine kullanılacak ekru renk ise aynı etkiyi yaratmaz. Ekru daha soft bir renk tonu olduğundan beyaz renge oranla daha kolay kombine edilebilir.

Krem Renk Yatak Odası

Doğal Tonlara Dönüş İsteyenlere
Ekru rengi bir dekorasyonda yaratmak istediğiniz atmosfer doğal, huzurlu, sade ve şık bir atmosfer ise; ekru rengin yanında kullanacağınız yardımcı renkler toprak tonları, gri renkler, haki ve kahvelerdir.

Renkli Sevenlere
Ekru rengi bir dekorasyonda ekrunun sade duruşuna biraz hareket ve renk katmak isterseniz; yardımcı renkler olarak sıcak ve canlı renklerden yardım alabilirsiniz. Bu tarz bir dekorasyon uygulaması baharın cıvıltısına ve renkli günlerine de oldukça uyumludur.

Ekru renk ile birlikte kullanacağınız canlı tonda renk tonuna karar verirken; tarzınız ve zevkleriniz ön plana çıkacaktır. Örneğin; canlı renk tonları olarak turkuaz renginden hoşlanan biri iseniz turkuaz-ekru renk ikilisi ile yapacağınız bir dekorasyon ile zevkinizi yansıtabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top