facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Dekorasyon Trendi: Renkli Yemek Alanları
Dekorasyon Trendi: Renkli Yemek Alanları

Dekorasyon Trendi: Renkli Yemek Alanları

Ev dekorasyonunda yemek alanları dekore ederken, nasıl bir tarz yansıtmak istediğiniz oldukça önemlidir. Bu tarzı yaratmadan önce kendinize soracağınız soru; ‘klasik formlarda dekore edilmiş bir yemek alanı mı, yoksa eğlenceli ve rengârenk bir yemek alanı mı sizi daha iyi yansıtır’ sorusudur. Eğer ki rengârenk ve parlayan bir yemek alanı yaratmak istiyorsanız, bu yazımızda sizin için ilham verecek birkaç püf noktaya değineceğiz.

Peki; keyifli, renkli, bol kahkahalı bir yemek alanı yaratmak için hangi renkleri kullanmalıyız?

PARLAYAN RENKLER: SARILAR, TURUNCULAR, KIRMIZILAR
İşte size rengârenk yemek alanları yaratmak için sunacağımız ilk fikir: canlı renkleri kullanın. Bu sezona damgasını vuran turuncu ve sarı bu konuda ideal seçimlerde olacaktır. Turuncu bir yemek masası ve turuncu sandalyeler evinizde adeta turunçgil havası estireceği gibi araya serpiştireceğiniz sarılar da güneşin parlaklığını evinize getiren sihirli bir dokunuş olacaktır.

RENGÂRENK SANDALYELER AYNI MASADA
Yemek masasının etrafında aynı renk değil de farklı renklerde sandalyeler kullanmak, renkli yemek alanı yaratmak için oldukça eğlenceli bir yöntemdir. Daha sade ve çarpıcı olmayan bir yemek alanı için pastel tonlarda sandalyeleri bir arada kullanabileceğiniz gibi, yemek alanınızın çarpıcı ve iddialı gözükmesini istiyorsanız canlı ve parlayan renkte sandalyeleri bir arada kullanmaktan çekinmeyin.

TREND ALARMI: FUŞYA
Biraz feminen, biraz iddialı, biraz da modern bir dekorasyon tarzı yaratmak isteyenler, sezonun favori renklerinden biri olan fuşya rengini kullanmaktan çekinmemelidirler. Fuşya rengi, çarpıcı bir ton olmasından dolayı kullanıldığı alanda ilgiyi tamamen üzerine çekebilmektedir. Renkli bir yemek alanı yaratmak isteyenler için bir diğer alternatifimiz de fuşyayı kullanmaları yönünde olacaktır. Özellikle soft renklerde dekore edilmiş bir yemek alanında fuşya rengi bir yemek masası ve sandalyeleri, ortama farklı bir enerji ve ışık katacaktır. Bu renk bir yemek masasının yarattığı havayı feminenleştirmek istiyorsanız, taşlı avizelere ve süslü yemek takımlarına yer verebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top