facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Dekorasyon Trendi: Ayna Kaplamalı Duvar Modası
Dekorasyon Trendi: Ayna Kaplamalı Duvar Modası

Dekorasyon Trendi: Ayna Kaplamalı Duvar Modası

Son dönemlerde ev dekorasyonu ile ilgili fuarlarda yükselen trendlere göz attığımızda; ayna kullanımının dekorasyonda oldukça popüler bir şekilde yer edindiğini görmekteyiz. Ayna artık sadece bildiğimiz anlamı ile kıyafetlerimize baktığımız ya da kapının yanında yer edinip de son anda üzerimize baktığımız anlamlarından çok farklı bir kullanımdadır. Ayna trendi, son dönemde özellikle de duvarların boydan boya ayna kaplamalı olması ile dekorasyonda baskın bir şekilde yer edinmiştir.

Duvar Ayna Kaplı Dekorasyon

Aynalar genel olarak; salonlarda bulunan konsolların üzerinde, antrelerde ya da yatak odalarında kullanılan ve çerçevelerin arasına sıkıştırıp aksesuar olması ümit edilen dekorasyon objeleridir. Fakat son dönemde modern tarzda dekore edilen evlerde aynalar bulundukları minik çerçevelerden sıyrılır ve sadece bir aksesuar olmaktan çıkar. Mekânın duvarlarında boydan boya devasa boyutlarda yerini alır. Böylece aynalar sadece dekorasyon objesi olarak kalmaz, mekâna derinlik verip daha büyük algılanmasına da sebep olan ufak bir dekorasyon hilesi de yapar. Ayna kullanımının bu şekilde dekore edilmesi aynı zamanda az ışık alan ortamlar için de ışıl ışıl bir görüntü sağlamaktadır.

Odanız Hiç Bitmiyor Gibi
Duvarlarınızda boydan boya tercih ettiğiniz ayna dekorasyonu ile mekâna derinlik algısı kazandırabilirsiniz. Bu derinlik algısı ile odanız sanki bitmiyormuş gibi algılanır ve bu algı odanızı daha büyük gösterir. Çerçevesiz yapılan bir devasa ayna seçimi bu algıyı yaratmaya yetecektir.

Ayna Duvar Dekorasyon Fikirleri

Modern Evlerde Asimetrik Kesimler
Ev dekorasyonunda modern bir tarzdan yana olanların ayna dekorasyonunu yorumlaması da kendi tarzlarına göre olacaktır. Genelde geometrik desenlerde tercih ettikleri aynalardan özellikle asimetrik kesimlerde olanları, modern dekorasyonlar ve modern mobilyalar ile oldukça iyi bir ikili olacaktır.

Ayna Kaplamalı Duvarlar

Hem Vintage Hem Dramatik: Oksitlenmiş Ayna
Ev dekorasyonunda dramatik bir etki yaratmak isteyenler, oksitlenmiş aynalardan faydalanabilirler. Özellikle vintage dekorasyonun son dönemde oldukça popüler olması ile oksitlenmiş aynalar, ev dekorasyonunda popüler bir hale gelmiştir.

Boydan Boya Ayna Kaplı Duvarlar

Trend Alarmı: Ayna Kaplamalı Tavanlar
Ev dekorasyonunda kimine göre radikal bir görüntü olarak algılanan fakat oldukça şık ve tarz bir mekân imza atan bir uygulama: ayna kaplamalı tavanlar. İster antrede, ister salonlarınızda, isterseniz de diğer odalarınızda rahatlıkla uygulayabileceğiniz ayna kaplamalı tavan modası; mekana şık, ışıltılı ve gösterişli bir dokunuş da yapacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top