facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Dekorasyon Trendi: Ahşap Yemek Masaları
Dekorasyon Trendi: Ahşap Yemek Masaları

Dekorasyon Trendi: Ahşap Yemek Masaları

Ev dekorasyonunda doğal esintiler, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da en çok tercih edilen dekorasyon tercihlerinden birisi olacaktır. Hayatımızın her alanında olduğu gibi, ev dekorasyonunda da doğal olana dönüş tercih edilen bir tarz olmuştur. Doğal ev dekorasyonunda en çok kullanılan malzeme ise kendine has dokusu ve farklı renk tonları ile ahşaptır. Ahşap malzemenin doğal enerjisinden faydalanarak evinizde huzurlu mekânlar oluşturabilirsiniz.

Bu yazımızda ahşap malzemenin farklı duran kullanım alanlarından biri olan yemek masalarında nasıl kullanıldığını daha detaylı inceleyeceğiz.

DEKORASYONDA YENİ BİR FİKİR: AHŞAP YEMEK MASALARI
Ahşap mobilyalar, gerek sağlık açısından gerek huzurlu ve doğal tarzda bir dekorasyonu yaratmak açısından oldukça sık kullanılan dekorasyon tercihlerinden birisidir. Bu trendin son dönemde en değişik kullanımlarından biri ise yemek masasını ahşap malzemeden yapmaktır. Ahşap yemek masaları her dekorasyon tarzına ve her renge kolaylıkla adapte edebilir.

İSTER KARE, İSTER DİKDÖRTGEN, İSTER YUVARLAK, TERCİH SİZİN!
Ahşap yemek masası kullanırken şeklinin nasıl olması gerektiğine kararı siz vereceksiniz. Ahşap yemek masasını isterseniz kare ya da dikdörtgen formda tercih ederek modern ve net çizgilerden oluşmuş bir dekorasyon tarzı yaratabilirsiniz. İsterseniz de yuvarlak formlarda bir ahşap yemek masası tercih ederek daha sade ve vintage temalı dekorasyon tarzına imza atabilirsiniz.

SEZONUN TRENDİ: ESKİTİLMİŞ AHŞAP YEMEK MASALARI
Geçen yıl vintage tarzında ev dekorasyonu trendinin patladığını, vintage dekorasyon objelerinin her tarz ile birlikte kullanabildiğini çoğu yazımızda incelemiştik. Vintage ve doğal dekorasyon tarzının bu yıl da etkisini hissettireceğini düşünerek, eskitilmiş tarzda yemek masalarının oldukça popüler olması beklenmektedir. Oldukça doğal, işlem görmemiş, ahşabın ham hali ile üretilen bu yemek masaları, ahşap sandalyeler ile tamamlanarak oldukça sade fakat iddialı bir dekorasyon tarzı yaratacaktır.

İpucu: Ahşap malzeme, zamansız bir malzemedir. Modası uzun süre geçmez. Bu sebeple eşyalarınızda ahşap tercihini gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top