facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Dar Antreler için Çözüm Önerileri
Dar Antreler için Çözüm Önerileri

Dar Antreler için Çözüm Önerileri

Evin girişi, her ne kadar bir yaşama alanı olmasa da antrelere şık bir dizayn ve hoş bir görsellik katmak gerekir:  Eve geldiğinizde rahatladığınız aynı zamanda ziyaretçilerinizin eviniz hakkında ilk izlenimlerinin oluştuğu antreler, geniş olduğunda çok çeşitli dekor seçeneklerine de açıktır. Ancak dar ve küçük bir antre alanında da doğru yaklaşımlarla mekan görsel açıdan zenginleştirilebilir.

Dar Antre Dekorasyonu

Dar antrelerde dekorasyon nasıl olmalıdır?

Zarif ve Az Yer Kaplayan Mobilyalara Yer Verin
Dar antrelerde mekanda boşlukları iyi kullanmak gerekir. Bu sebeple büyük ve detaylı formlara sahip mobilya ya da aksesuarlar tercih edilmemelidir. Dar antrelerde en iyi çözüm portmanto kullanmaktır. Modern ve hoş tasarımlarıyla portmantolar, dar antrelere hoş bir görünüm katacaktır.

Dekorda Takım Kullanın
Dar antrelerde portmanto ya da vestiyer, ayakkabılık takım olmalıdır. Birbirinden farklı mobilyalar mekanları daha dar gösterir. Ayrıca dar entrelerde kullanılacak ayna ya da duvar süsleri de kullanılan mobilyalara renk ve desenleri ile uyum sağlamalıdır.

Duvarlar Açık Renk Olmalıdır
Koyu renkler, mekanları daha küçük gösterir. Dar antre ve hollerde koyu renk kullanmak, psikolojik olarak da baskı hissi yaratır. Bu sebeple antrede duvar rengi, beyaz, krem gibi açık tonlar olarak seçilmelidir.

Antre

Askılık ve Duvar Rafı
Askılık özelliği olan duvar rafı modelleri, çok dar antre alanlarında hem dekoratif olarak hem de işlevsel açıdan iyi bir çözümdür.

Ayna Kullanın
Dar antrelerde mekanda genişlik etkisi yaratmak amacıyla boy anlarından ziyade oval ya da yatay aynalar tercih edilmelidir. İnce çerçeveli ya da varaklı aynalar, mekanı dekoratif olarak da hoş gösterecektir.

Açık Form Ayakkabılık Seçin
Dar antrelerde portmanto yerine duvar rafı kullanıyorsanız, duvar rafı modelinize uygun birkaç katlı, açık ayakkabılık kullanabilirsiniz. Ayakkabılığın yüzeyinde küçük dekoratif objeler ile mekanınıza hareket katabilirsiniz.

Antre

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top