facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Dantel Lamba Yapımı
Dantel Lamba Yapımı

Dantel Lamba Yapımı

Dantel lamba, evlerinize farklı ve şık bir atmosfer katacak. Evdeki malzemelerle yapabileceğiniz bu lambalar, odalarınıza modern bir görüntü vermenizi sağlayacak. Dantel lambanın yapımı da oldukça basit ve kolaydır. Hem masrafsız, hem şık gözüken bu lambalar tasarımıyla gözleri alacak.

Sandıklarda eskiyen ve kullanılamayan dantelleri, evinizdeki her türlü aksesuar yapımında kullanmanız mümkün. Dantel, eskimeyen modasıyla her zaman bayanların gözdesi olmayı başarıyor. Dantelleri hem yeni aksesuar yapımında, hem de eşyalarınıza yeni görüntüler vermek amacıyla kullanabilirsiniz.Dantellerinizle eşyalarınıza farklı ve şık dokunuşlar ekleyebilirsiniz.Dantel lambalar, son günlerde kendin yap kendin tasarla tasarımları arasında en çok ilgi çeken parçalardan biri haline gelmiştir.

dantelden-lamba-yapimi

Dantel Lamba yapmak için;

Malzemeler:

  • İstediğiniz büyüklükte ve desende bir dantel
  • Büyük ve yuvarlak bir balon
  • Tutkal
  • Makas
  • Boya ve fırça (isteğe bağlı renklendirmek için)

Dantel lamba yapımı :

Oldukça basit olan bu iş için,öncelikle kullanacağımız dantelleri seçiyoruz. İstediğimiz boyutlardaki bir dantel işimizi görecektir.Tutkalı ve seçtiğimiz dantelleri alarak işe başlıyoruz. Öncelikle danteli, tutkalla kaplamamız gerekiyor.  Tasarımın daha sağlam olması için, bu işlemi bir kere daha uygulamalıyız.Daha sonra ise balona ihtiyacımız var. Balonu şişirip bir yere asıyoruz. Tutkalla kapladığımız dantelleri, balonun üstüne geçiriyoruz ve bu şekilde 1 gece kuruması için bekletiyoruz. Dikkat etmemiz gereken bir hususta, dantelde ampul geçirmek için bir delik bırakmamız. 1 gece geçtikten sonra balonu söndürüp, lambamızı hazır hale getiriyoruz. Dantel lambanın yapımı oldukça basit ve şık gözüküyor. Daha sonra dileğe göre tasarım renklendirebiliyor.

Oldukça kolay ve zevkli bir iş olan lamba yapımı ile eski dantellerinizi değerlendirebilirsiniz.Dilerseniz lambalarınızın büyüklüğüne de, balonun büyüklüğünü ayarlayarak karar verebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top