facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Dağınık bir Yatak Odasını Düzenlemek için Tavsiyeler
Dağınık bir Yatak Odasını Düzenlemek için Tavsiyeler

Dağınık bir Yatak Odasını Düzenlemek için Tavsiyeler

Evin en çok dağılan odalarından birisi de yatak odalarıdır. Bunun nedeni de, özellikle kıyafet kombinleri hazırlığında odayı dağıtıp, acilen evden çıkmak zorunda olduğumuz için toplayamamamızdan kaynaklanıyor. Özellikle de mesaili olarak çalışan kişiler evden çok erken saatlerde çıkmaktadır. Giyinme telaşı ile pek çok kirli ve temiz kıyafet rastgele olarak odaya bırakılabilmektedir. İşten dönüldüğünde de yorgunluk seviyesi yüksek ise, yatak odayı toplamak epey güç olmaktadır. Yatak odanızı daha düzenli ve toplu tutmanız için ihtiyacınız olan önerileri sizler için derledik. Bu fikirleri uygulayarak yatak odanızın daha az dağılmasını ve daha kolay toplanmasını sağlayabilirsiniz.

Dolap yerine şifonyer

İş kıyafetleri artık daha rahat kombinlerden oluşmaktadır. Bu yüzden de tüm kıyafetlerin askıda durması şart olmamaktadır. Akılı dolap yerine, kıyafetleri çok kısa sürede katlayıp yerleştireceğiniz şifonyerleri tercih edebilirsiniz.

dolap-yerine-sifonyer

Yatağınızın üzerini dolap ya da askı olarak kullanmayın

Üzerimizden çıkardığımız kıyafetleri bir alışkanlık olarak yatak üstüne bırakıyor olabiliriz. Bu durum yatak odanın daha kısa sürede dağılmasına neden olmaktadır. Bunun yerine, çıkardığımız temiz kıyafetleri katlayıp çekmece ya da dolaba yerleştirmeliyiz.

toplu-yatak-odasi

Yatak odanızı başka amaçlar için düzenleyin

Yatak odayı daha şık ve dekoratif bir hale getirmek için; bir tekli koltuk ve kitap okuma bölümü yaratabilirsiniz. Böylece, sadecede uyumak için kullanılan bir oda olarak düşünmez, yaşam alanı olarak kullanacağınız için daha derli toplu tutmuş olursunuz.

yatak-odada-kitap-okuma-bolumu

Karmaşaya meydan vermeyin

Yatak odalarında çok fazla gereksiz eşya, aksesuar, kullanılmayan malzemeleri vs. sıkıştırmayın. Bu durum yatak odanızın sürekli dağınık görünmesine neden olmaktadır.

daginik-olmayan-yatak-odasi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top