facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Çok Katlı Evler için Merdiven Tasarımı Örnekleri
Çok Katlı Evler için Merdiven Tasarımı Örnekleri

Çok Katlı Evler için Merdiven Tasarımı Örnekleri

Çok katlı evlerin en dikkat çekici alanları merdivenleridir. Özellikle de villa tipi lüks tasarıma sahip evlerde merdiven tasarımına büyük önem verilmektedir.  Siz de çok katlı bir eve sahipseniz, evinizde yer alan merdivenler için farklı tasarımlar tercih ederek, evinizi daha modern ve şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Merdiven tasarımları ve uygulamalarının oldukça zor bir süreç gerektirdiğini biliyorsunuz, bu yüzden de konunun uzmanlarından yardım almanızı öneriyoruz. Eviniz için merdiven dizaynında uygulayabileceğiniz tasarımlar konusunda ilham verici fikirleri makalemizdeki galeride bulabilirsiniz. Evinizi güzelleştirmek sandığınız kadar zor değildir. Çeşitli dekorasyon fikirleriyle siz de harika dizaynlar planlayabilirsiniz.

 

Büyülü bir köşe

Merdiven altında kalan alanları adeta büyülü bir köşe haline getirmek için bu örnekte olduğu gibi uygulamalar yapabilirsiniz. Renk, mobilya ve aksesuar tercihi tamamen sizin zevkinize göre değişiklik gösterebilir.

Özel aydınlatmalar

Merdiven basamaklarına çok basitçe led şeritler uygulayarak farklı bir ambiyans yaratabilirsiniz. Böylece evinizin ışıl ışıl görünmesini de sağlamış olursunuz.

Fonksiyonel merdiven

Merdivenleri farklı fonksiyonel özellikleri ile ön plana çıkararak ilginç görünümler yaratabilirsiniz. Bu örnekte olduğu gibi; merdiveninize raf tasarımı oluşturabilir ve çeşitli dekoratif aksesuar ile şıklığı güçlendirebilirsiniz.

Geometrik modeller

Klasik merdiven tasarımları yerine farklı geometrik yapılar kullanarak evinize farklılık katabilirsiniz. Tarzınızla ilgi uyandırmak ve evinizin özel olmasını sağlamak için bir mimarlık ofisi ile görüşüp bu şekilde farklı tasarımlar yaptırabilirsiniz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top