facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Çocuklar İçin Güvenli Ev Dekorasyonları
Çocuklar İçin Güvenli Ev Dekorasyonları

Çocuklar İçin Güvenli Ev Dekorasyonları

Dekorasyon bilindiği gibi evleri, ofisleri ya da büyük mekanları dekore etmekte bireylerin en fazla dikkat ettiği noktalardan birisi durumundadır. Basit ve zevkli bir aşama gibi gözükse de dekore edilen mekanın, kullanıma uygun, rahat oluşturulabilmesi ve bireylerin zevklerine hitap etmesi gerekmektedir. Çocuklara göre ev dekorasyonları günümüzde oldukça yaygınlaşmış durumdadır. Hatta durum öyle ki bu konuda profesyonel isimlerden yardım alınmakta, bireyler evlerini dekore ederken en ince ayrıntısına göre hareket etmektedirler.

mavi-pembe-salon

Ancak ev dekore ederken eğer çocuklu bir aileseyseniz dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Çocukların evlerinde daha rahat hareket edebilmelerini sağlamak ve sizin güvenli bir şekilde çocuğunuzu büyütebilmenize yardımcı olacak şekilde evinizi dekore etmeniz gerekmektedir.

Oturma odası dekorasyonu, en kolay ve hızlı oluşturulabilecek bir uygulama gibi düşünülsede eğer çocuklu bir aile iseniz  dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Oturma odanızı oluştururken çocuğunuzun emekleyeceğini ya da yürüyeceğini dikkate alarak sivri kenarlı masa ve sehpahalardan uzak durmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra duvara monte edilip sağlamlaştırılmayan aksesuarlar da herhangi bir düşmeye ya da devrilme tehlikesi yarattığı için dikkat edilmelidir. Sağlamlığından şühpe edilen dekorlar sizin için tehliye oluşturabilmektedir.guvenli-merdivenler

Bunun yanı sıra mutfaklar da da dekorasyonunuzu çocuğunuza göre yönlendirmeniz gerekmektedir. Ev tasarımlarında atlanılan en büyük noktalardan biri çocukların güvenliğini tehlikeye atan destek ürünlerdir. Mutfağınızda ocak ya da fırın bölgesini yüksek tutmanız ya da çocuk kilidi olan ürünler kullanmanız sizin için daha kullanışlı olacaktır. Aynı zamanda küçük tabureler de çocuklar için özellikle camların yanında ya da aygazın yanında konumladırıldığında tehlikeler yaratabilmektedir. Bunun dışında yemek masalarını çocuğunuz küçük yaşlardayken onun boyutlarına uygun olarak almanız, kendisine özel bir masasının bulunması, sandalyeden ya da masadan düşme tehlikesinide ortadan kaldıracaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top