facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyon Önerileri
Çocuk Odası Dekorasyon Önerileri

Çocuk Odası Dekorasyon Önerileri

Evin belki de en önemli kısımlarından birisi olan çocuk odası dekore edilirken dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar bulunur. Bu ayrıntılar odası dekoru edilecek çocuğun yaş grubuna göre farklılık gösterir. Örneğin altı yaşındaki bir çocuk ile 13 yaşındaki bir çocuk odası dekoru edilirken farklı materyaller kullanılmalıdır. Çocuğun yaşına hitabeden ve kullanışlı olan eşyaların tercih edilmesi, dizaynı sırasında ise çocuğa alan kalması oldukça önemlidir. Tüm bunların yanı sıra çocuğun Çevresinde görmek isteyebileceği objelerin, hoşlandığı Spor Kulübü’nün, süper kahramanın varlığı oda dekorasyonunda oldukça önemlidir. Çocuk odası dekorasyonunda daha eğlenceli ve çocuğun odasından sıkılmasını engelleyecek objelerin var olması gerekmektedir.

0-6 Yaş Grubu Çocuk Odası
Bebeklik ile çocuk kulak etme dönemidir 0-6 yaş döneminde tercih edilebilecek mobilyalar daha çok geçici olabilmektedir. Bunun sebebi ise bebeklik döneminde anne yanında yatan bebeğin daha sonraki dönemlerde beşiği kullanamayacağı için yapılacak harcamalardan bu durumun gözününde bulundurulması Aile bütçesi açısından daha olumlu bir hareket olacaktır. Aksi taktirde çocuk altı yaşını geçtiği zaman yeni baştan dekorasyon yapmanız ve yeni mobilyalar almanız gerekmektedir.

6-14 Yaş Grubu Çocuk Odası
Artık bebeklikten çıkan ve kendi zevkleri oluşmaya başlayan çocuk için dekorasyonda söz sahibi olma zamanı gelmiştir. Bu yaş grubunda oda dekorasyonu yapmak için çocuğun fikirleri oldukça önemlidir. Okul hayatının başlamasıyla beraber ders çalışma zamanı, dinlenme zamanı, boş zamanlarını değerlendirme ortamının oluşması gerekmektedir. Bu sebeple seçilen eşyaların konforlu olması ve dar bir odaysa hacmi küçük kullanım alanı fazla eşyaların seçilmesi çocuğun odasında sıkılmadan zaman geçirmesini, ders çalışmasını sağlar. Özellikle seçilen eşyaların birden fazla fonksiyonunun olmasına özen gösterirseniz hem maddi açıdan hem de alan açısından tasarruf etmiş olursunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top