facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Çocuk Odalarında Modern Tasarımlar
Çocuk Odalarında Modern Tasarımlar

Çocuk Odalarında Modern Tasarımlar

Çocuk odaları da yetişkin odaları kadar büyük önem taşımaktadır. Çocuklarınızın daha konforlu bir yaşam sağlaması için çocuk odası dekorasyonu da kesinlikle önemlidir. Çocuk odası dekorasyonunda, çocuğun yaşına uygun detaylara yer vermenizi öneriyoruz. Bu detaylar ile çocuğunuzun psikolojisini daha sağlıklı desteklemiş olursunuz.

modern-ve-luks-bebek-odasi-dekoru

10. yaştan sonra oyuncaklara daha az yer verin

Oyuncaklar çocuklar için her zaman önemlidir. Çocukların hayal dünyalarını geliştirmek için kesinlikle oyuncaklara büyük önem verilmelidir. Oyuncaklar ile bir çok çocuk mesleki seçimine karşı yatkınlık sağlar. Ancak, oyuncakların da belli bir dönemi vardır. 10 yaş üzeri bir çocuk için oda dizayn edecekseniz, biraz daha yetişkinlere yakın dekorasyon yapmanızı öneriyoruz. 10 yaştan sonra çocukların artık bir birey olduklarını kavramaları gerekmektedir. 10 yaş sonrası ergenlik dönemleri de başladığı için çok renkli ve çizgi film karakterli çocuk odalarında kalmak istemeyeceklerdir. Bu yüzden daha az renkli ve daha az çocuksu oyuncaklar olan bir dekorasyon planlamalısınız.

Fonksiyonel mobilyalar ile daha ferah bir dekorasyon yapın

Çocuk odaları genellikle evin en küçük odasında oluşturulmaktadır. Küçük olan odayı daha iyi değerlendirmek için fonksiyonel mobilyaları kullanmanızı öneriyoruz. Fonksiyonel mobilyalar ile çalışma masası, gardrop gibi eşyaların daha iyi değerlendirilmesini sağlamış olursunuz. Çalışma masalı yataklar, gardroplu çalışma masaları gibi daha bir çok mobilyada fonksiyonel özellikler bulabilirsiniz. Çalışma masalarını açılıp kapanır olarak tercih ederseniz daha büyük bir alan sağlamış olursunuz. Kullanmak gerektiğinde açılan masalar ile ferah bir oda tasarlamış olacaksınız.

fonksiyonel-genc-cocuk-odasi-dekorasyonu-2-kisilik

Komodin ve şifonyer faktörü

Çocuklar için çekmece ihtiyacı mutlaka olacaktır ancak, komodin ve şifonyerler odada gereğinden fazla yer kaplamaktadırlar. Yatağın altında yer alan çekmece modelleri ya da gardrobun içinde yer alan çekmece tasarımları ile bu ihtiyacı giderebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top