facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Çocuğunuz İçin Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri
Çocuğunuz İçin Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri

Çocuğunuz İçin Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri

Son yıllarda kendin yap projeleri özellikle dekorasyonda önemli yer tutmakta. Evlerimizi tarzımıza uygun şeklide çok düşük bir bütçeyle dekore etmemiz mümkün. Tabii ki bunun için yaratıcılık ve beceri gerekiyor. Açılımı “do it yourself” olan DIY yani kendin yap projeleri tüm dünyada durdurulamaz bir akım haline geldi. Hem yeryüzüne borçlu hissedenler için geri dönüşüm, hem de kendi tarzını yaratmak isteyenler için alışkanlık haline gelen bu akım, çocuk odası dekorasyonu için de birçok fikirle karşımıza çıkıyor.

tenekeden-dekorasyon

Çocuklar için kendin yap dekorasyon önerileri ile hem onlar için bir şeyler yapmanın keyfini yaşayacak hem de eğlenceli zaman geçireceksiniz. En güzeli ise bunları çocuğunuzla birlikte yaparak onun da odasında ben yaptım diyebileceği eşyalarının olmasını sağlamaktır.

İlk olarak rüzgar çanı yapımından başlayabilirsiniz. Rüzgar çanı için, istediğiniz sayıda konserve tenekesi, boya, ip ve bir halkaya ihtiyacınız olacak. Öncelikle tenekelerin altına birer delik açıp, onları çocuğunuzun istediği renklerde boyayın. Kuruduktan sonra, halkaya ipi sarın, tenekeleri bağlamak için uzun bıraktığınız ipleri, tenekelerdeki deliklerden geçirip içerde kalan uçlarına düğüm atın. Bu rüzgar çanını işlevi dışında, çocuk odasına dekor olarak kullanabilir ve çocuğunuzun ona baktıkça neşelenmesini sağlayabilirsiniz.

Ev dekorasyon fikirleri içinde bir diğer yapımı çok kolay ve sevimli projemiz ise paletten çocuk kitaplığı yapımı. Bunun için sadece bir palete ve boyaya ihtiyacınız var. Paletiniz kullanılmış ise öncelikle paleti güzelce zımparalayın. Boyayın ve yere koyun. Bu kadar kolay. Bu kitaplığın en güzel yanı, çocuğunuz kitaplarına istediği zaman hiçbir yardım almadan ulaşabilecek.

Çocuk yatak odaları için halı yapımı projesinde ise; çocuğunuzun en sevdiği hayvan ya da meyvenin şeklinde bir halı örerek ona hediye edebilirsiniz. Bu hediyeye bayılacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top