facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / “Çiçek” Açan Evler
“Çiçek” Açan Evler

“Çiçek” Açan Evler

Yaz mevsimi geldiğinde yaz mevsimine uygun bir dekorasyon tarzı oluşturmak için gerek renklerin gerekse de desenlerin gücü kullanılabilir. Renkler ve desenler aracılığı ile hem hareketli, hem yaz mevsimine uygun olan ve insanın içini kıpırdatan bir dekorasyon tarzı oluşturmak mümkündür. İşte bu desenlerden birisi olan ve yaz mevsimini denildiğinde ilk akla gelen çiçek deseni ve çiçek deseni ile yapılan en güzel dekorasyon uygulamaları

Çiçek deseni, kimileri için oldukça abartı gözükse de kimilerinin kullanmaktan keyif aldığı ve özellikle yaz mevsiminde evlerde trend hale gelen desenlerden birisidir. Romantik ve vintage dekorasyon tarzının tamamlayıcı deseni olan çiçek deseni, doğru ve dengeli bir şekilde kullanıldığında şık ve zarif bir ev dekorasyonu yaratılmasında da başrol oynayacaktır.

Peki, çiçek deseni ile nasıl bir ev dekorasyonu yapabiliriz? Çiçek desenini evimizde hangi alanlarda kullanabiliriz? İşte çiçek desenli evler

Büyük Parçalarda Çiçek Detayı
Eğer evinizde romantik bir hava estirmek istiyorsanız ve eviniz genel olarak uçuşan perdelerden, mumlardan, uçuk pembelerden oluşuyorsa; çiçek detayı sizin evinizde en çok kullanılan desenlerin başında gelecektir. Bu tarz dekore edilen bir evde çiçek desenini büyük parçalarda kullanmaktan çekinmeyebilirsiniz. Çünkü evinizin genel dekorasyon havası, çiçek desenini evinizin her alanında yoğun bir şekilde kullanmanıza imkân sağlayabilir.

Romantik tarzda dekore edilen bir ev dekorasyonunda çiçek desenini mobilyalarınızda ve duvarlarınızda tercih edebilirsiniz.

Çiçek Deseninin Zarifliğine Vurgu Yapın
Evinizde yoğun bir romantik hava estirmektense, romantik dekor anlayışını küçük ve zarif parçalara yansıtmak istiyorsanız; büyük parçalarda çiçek deseni kullanmaktan kaçınmalısınız. Bunun yerine, çiçek deseninin içinde bulunan pastel tonda bir renk ile dekore edilen evinizin aksesuar seçimlerini çiçek deseninde seçebilirsiniz. Örneğin; modern ve sade çizgilerde dekore edilen bir oturma alanında çiçek desenli bir vazo, ya da çiçek desenli perde seçimi oldukça zarif bir detay olacaktır.

Mutfaklarda Çiçek Deseni
Son dönemde mutfak dekorasyonunda en çok tercih edilen dekorasyon tarzlarından birisi de vintage mutfaklardır. Çiçek deseni, özellikle vintage tarzda dekore edilen mutfaklara en çok yakışan desenlerden birisidir.  Çiçek desenli perdeler, çiçek desenli masa örtüleri ve çiçek desenli mutfak takımları ile mutfağınızda bahar havası estirebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top