facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Yatak Odası Dekorasyonu / Cibinlikli Yatak Odası Dekorasyonu
Cibinlikli Yatak Odası Dekorasyonu

Cibinlikli Yatak Odası Dekorasyonu

Saray filmlerinde, eski dönem dizilerinde gördüğümüz ve çoğumuzun içi giderek baktığı cibinlikli yataklar, romantik ve masalsı bir yatak odası dekorasyonu için temel dekorasyon aksesuarlarından birisidir. Geçmiş dönemlerin gösterişli yatak odalarını hatırlatan cibinlikli yataklar, günümüzün modern yatak odalarında da kendilerine yer bulmaktadır. Romantik ve vintage tarzda bir yatak odası dekorasyonundan hoşlananlar, son zamanlarda birbirinden farklı tasarımlarla zenginleşen cibinlik modelleri ile istedikleri atmosferi yaratabilmektedir.

Cibinlikli Yatak Odası Dekorasyonu Cibinlikli Karyola

Peki cibinlikli yatak odası dekorasyonu nasıl yapılır? İşte en güzel cibinlikli yatak modelleri

Masal Diyarlarından Çıkmış Gibi
Yatakların üzerini tül ile kaplayan mekanizma ile oluşturulan ve yatağın etrafını saran mekanizmaya cibinlik denir. Cibinlik yatağın etrafını sinek ve böcek gibi zararlı haşerelerden korumak için yapıldığı gibi, son zamanlarda dekorasyon uygulaması olarak şık durduğu için de tercih edilmektedir. Cibinlikli yatak odaları, eski dönemlerde zenginlik ve ihtişam göstergesi olduğundan ve genelde saraylarda kullanıldığından, günümüzde de bu algı sayesinde cibinlik modelleri yatak odasına ayrı bir hava katacaktır.

Cibinlik Modelleri

Görsellikleri ve tasarımları ile birçok farklı modeli bulunan cibinlik modellerinin en sık karşımıza çıkan modeli yatak bazalarının etrafına oluşturulan dört ayak üzerine kurulan cibinlik modelleridir. İstediğiniz renk tüller ile etrafını saracağınız bu cibinlik modeli, prenseslerin yatak odasını aratmayacak şıklık ve gösterişte olacaktır.

Kendi Cibinliğinizi Yapabilirsiniz
Cibinlik modelleri, son zamanlarda artan ilgi sebebi ile ünlü markaların koleksiyonlarında yer almakta, fakat fiyat olarak da yüksek bir fiyattan alıcı bulmaktadır. Cibinlikli bir yatak odası için fazla bütçesi olmayanlar ise, kendi cibinliklerini kendileri yapabilirler. Yatağın üzerindeki tavandan aşağıya doğru sarkıtacağınız tüller ile istediğiniz masalsı ve romantik atmosferi yaratabilirsiniz. Bu uygulama ile kendi tasarımınız olan cibinlik modelini de oluşturmuş olma imkanınız doğacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top