facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Çekmeceler Nasıl Düzenlenmeli?
Çekmeceler Nasıl Düzenlenmeli?

Çekmeceler Nasıl Düzenlenmeli?

Kıyafet dolapları, şifonyer, mutfak dolapları, vestiyer, komodin ve daha pek çok eşya… Her birinin de en az bir tane çekmecesi var. Çekmeceler her yerdeler değil mi? Ve aslında, düzeni simgeleyen çekmecelerin her birinin içi, birer savaş alanı gibi. Çünkü görmeyen göz rahattır, başka ihsan istemez!

Bu savaş timsali çekmecelerimizin dağınıklığını nasıl ortadan kaldırabilir ve çekmece düzenini nasıl getirebiliriz, merak ediyorsanız eğer önden buyurun.

cekmeceduezenlemefikirleri167974421

Çekmecelerinizi düzenlemek için ilk işiniz, ev dekorasyonu için bire bir olan bir yapı markete gitmek ve çekmece düzenleyici olarak satılan, o mükemmel icatlardan satın almak. İç çamaşırları, çoraplar, hele bir de evliyseniz eğer kravatlar gibi pek çok eşyayı bir düzen içerisine sokmanıza yardımcı olacak bu icatları evde kendiniz de yapabilirsiniz.

Kıyafetlerin yanı sıra mutfak ve banyo dolaplarında da ufak tefek eşyalarınızı düzenlemenize yardımcı olacak olan çekmece düzenleyicileri dışında, elinize geçen küçük veya orta boylu eşya kutularını atmamanız da sizin için kurtarıcı bir hamledir. Söz konusu kutular; saat, mücevher, iç çamaşırı kutuları ve hatta bir çikolata kutusu bile olabilir. Bu kutuları kendi yaratıcılığınızı ve birkaç parça kumaş ile renkli bantları kullanarak mükemmel birer makyaj düzenleyicilere çevirebilirsiniz.

cekmeceduezenlemefikirleri369399637

 

Mutfağınızda enfes kokuların yükselmesine neden olan o küçük kekleri pişirdiğiniz kek kalıpları ise takılarınızı düzene sokma konusunda birer usta olacaklardır.

Derin tabanlı bir çekmeceye sahipseniz eğer 1,5 litrelik su veya içecek şişelerini atmak yerine çekmecenizin boyuna göre kesebilir ve kestiğiniz kısımları eriterek bu kenarları yumuşattıktan sonra içine istediğiniz takıyı ya da makyaj malzemesini yerleştirebilirsiniz. Bu şişelerin dışına kendi zevkinize göre boyayabilir, renkli bantla ya da kumaşla da kaplayabilirsiniz. İşte yeni bir düzenleyiciniz daha oldu!

Birer ev dekorasyon fikirleri olan bu fikirler, ilk anda akla gelen oldukça basit fikirlerdir. Hemen her evde uygulanabilir niteliktedirler ve siz de kolaylıkla yapabilirsiniz ama kim bilir, belki sizin hayal gücünüz daha farklı ve daha enfes tasarımları üretebilecek niteliktedir. Haydi, hayal gücünüzü test edin!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top