facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Yatak Odası Dekorasyonu / Çatı Arası Odanızı Düzenleyin
Çatı Arası Odanızı Düzenleyin

Çatı Arası Odanızı Düzenleyin

Ev dekorasyonu oluşturulurken en önemli şey her alanın doğru ve kullanışlı bir şekilde değerlendirilmesidir. Bu nokta önemli olan ise evin tüm alanlarının detaylı olarak incelenmesi ve atık alan kalmadan her alanın değerlendirilmesidir. Dekorasyon önerileri arasında en çok dikkate alınan ise küçük alanlarının en iyi şekilde değerlendirilerek, yaşam alanı haline getirilmesidir.

tavan-arasi-mobilyalari

Bu noktada bazı bireylerin en üst katta oturmasından kaynaklanan ya da dubleks ev tercihlerinden dolayı ortaya çıkan çatı katlarıdır. Genellikle nasıl dekore edileceği bilinmeyen çatı katları atık alan olarak kullanılmakta, depo görevlerini üstlenmektedir. Ancak doğru dekorasyon ile çatı katları bireyler için çok kullanışlı yaşam alanlarına, çocuklu aileler içinse oyun odalarına bile dönüşebilmektedirler. Ev dekorasyon fikirleri üreten bu konuda uzman dekoratörler ya da iç mimarlar ile çalışarak çatı katınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Hiçbirini yapamıyorsanız bile internetten yaptığınız detaylı bir araştırma sonucunda çatı katınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

cati-penceresi

Çatı katının en iyi değerlendirilmesi yatak odaları dekorasyonları ile oluşturulabilmektedir. Bireyler en çok çatı katını yatak odası olarak değerlendirmekte, yataklarının cam bölmesinin altına gelecek şekilde konumlandırmaktadırlar. Bu sayede hem güneş ışığından faydalanabilmekte, hem de geceleri gökyüzünü görme fırsatı yakalanabilmektedir. Çatı katı yatak odası olarak kullanıldığında, evin diğer bölümleri daha boşalmakta ve farklı ihtiyaçlar için kullanılabilmektedir. Bunların yanı sıra çocuklu aileler çatı katlarını çocuk oyun odaları, giyinme odası olarakta kullanabilmektedir. Bu sayede hem çocuklar için alan açılmış olmakta hem de evin her köşesi en iyi şekilde değerlendirilmiş bulunmaktadır. Çatı katı dekore edilirken, çok fazla eşya ile boğmamak, olabildiğince az eşya ile daha modern ve fresh bir görüntü yakalamak daha iyi olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top