facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Çalışma Odası Dekorasyon Önerileri
Çalışma Odası Dekorasyon Önerileri

Çalışma Odası Dekorasyon Önerileri

Çalışma odası dekorasyonuna ne kadar önem verirseniz, çalışma verimliliğiniz bir o kadar artabilir. Bazı zamanlar home ofis çalışmak zorunda kaldığınız ve işten eve bir miktar dosya getirdiğiniz oluyor mu? Odanıza giriyorsunuz ve karşınızda şık, rahatlığı ile sizleri etkileyebilecek ve biraz mola anlarında yeteri kadar dinlendirecek koltuklar ve kanepelerin olmasına ne dersiniz? Hadi gelin neler yapabileceğiniz bir bakalım.

Göz Yorucu Detaylardan Uzak Durun
Dekorasyon planlaması
nda renk uyumlarına dikkat edin. Örneğin kahverengi duvarlarınızın kenarlarında ve tavanda beyaz boya ve krem renginde alçının olması, duvarlara birkaç ilham verici tablonun eklenmesi, rahat bir koltuğun geniş çalışma masanızda yer alması ve belki de en önemli kahve makinanızın hemen yanı başınızda olması güzel olabilir. Fakat herkesin ihtiyaçları farklı olabilir ve bunları düşünmekte fayda var. Bilgisayar masası, harici ve dahili yeteri kadar depolama alanları, grup çalışmasına ve klasör-dosyaların masalar için uygun olmasına dikkat edin. Genelde çalışma ağırlığı sadece sizinle alakalı ise kişisel fikirlerinizi gerçeğe yansıtın, birkaç misafir arada bir gelecek gibiyse onları da işin için eklemeniz gerekiyor.

İlham Verici Renkler
Hangi eşyayı seçtiğinizin pek bir önemi yok. Sizin en sevdiğiniz renklerin yer almasını sağlayın yeterli. Geriye doğru yaslanabilen 5 ayaklı ve tekerlekli rahat sandalyelerden sıkıldığınızda arkanızda daha konforlu olan bej renkte bir koltuk işinize yarayacaktır. Açık renk masalar ve üzerinde herhangi bir desen olmaması işinize odaklanmanızı sağlayabilir. Kurduğunuz hayallerin bir simgesi olan tablonun tam karşıda olmasına ne dersiniz. Bazen klasik bir müzik çok kısık bir ses ile çalması beyninizin daha aktif çalışmasını sağlayabilir. Tavandaki ışıkların çalışma ortamınıza uygun olması ve beyaz tonlarında seçilmesini öneriyoruz. Çalışma odası takımları seçerken kaliteli malzemelerde oluşan mobilyaları satın almalı ve gözlerinizin başka noktalara odaklanmasını sağlayacak karışık ve çok sayıda detaya sahip duvar kaplama ürünlerinden uzak durmalısınız. Herkesin renk tercihleri farklı olabilir ve uygun kombinasyonlar üzerinde belirlemeler yapın, kapasiteyi ayarlayın ve ne kadar gereksiniminiz varsa sadece onları alın. Aşağıda paylaştığımız örnekleri inceleyerek güzel fikirler edinebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top