facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Çalışma Masası Dekorasyonunda Planlama
Çalışma Masası Dekorasyonunda Planlama

Çalışma Masası Dekorasyonunda Planlama

Evlerinizin büyüklüğünün önem dışı kalmasıyla birlikte, artık her evde bir çalışma alanına ihtiyaç duyulmakta. Bu gerek bir oda, gerekse herhangi bir odada çalışma eylemleriniz için ayrılmış bir köşe olarak düşünülebilir.

Özellikle m²’si büyük olan bir eve sahipseniz ve evinizde çalışma odası olarak kullanmanız için bir oda varsa mucizevi işler çıkarabilirsiniz. Eğer eviniz büyükse fakat oda sayısını bu çalışma için yeterli değilse, bölme duvar veya paneller kullanabilirsiniz. (Genç odalarında paravan kullanımı da uygundur fakat eylem alanlarını kısıtlar.)

Lafı uzatmadan, mükemmel bir çalışma alanı oluşturmanız için gerekli olan önemleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Çalışma Masası Dekorasyonu Çalışma Masası Dekoru

Öncelikle dar mekânlarda her mobilya, dokusu ve derinliği sebebiyle alanı daha da küçük gösterir. Bu nedenle mobilya ihtiyacınızdan feragat etmek yerine, mobilya seçiminizde cam ürünler tercih edebilirsiniz. Örneğin bu cam bir masa, cam kitaplık hatta cam bir sandalye bile olabilir. Dikkat etmeniz gereken tek şey, gerekli mobilyalardan yalnızca birini cam tercih etmeniz olacaktır. Hangi ürünü tercih etmeniz konusunda ise benim tavsiyem kesinlikle alanınızı en çok kaplayacak olan üründür.

İkinci olarak yapılan en büyük hatalardan biri “takım” tekdüzeliğidir. Özellikle yaşam alanlarınızda (oturma odalarınız) bir köşeyi çalışma alanı olarak ayırdığınızda, bu köşedeki parçaları koltuk takımlarınıza uydurmak yerine “zıtlık” yaratmalısınız. Bu durum odanıza derinlik katmakla birlikte ilgi çekici de olacaktır.

Eğer küçük bir odayı baştan yaratacaksanız, mutlaka zemin veya duvar seçimlerinizden biri uçuk seviyede açıklık göstermelidir. Bu, odanızı inanılmaz bir şekilde ferah gösterecektir.

Çalışma Odası Dekorasyonu Çalışma Odası

Mekân açısından hiçbir sıkıntısı olmayanlar, kafalarında bir konsept belirleyebilir ve bu yolda büyük işler başarabilirler. Fakat bu şart değildir. Sadece renk kontrastları ve sağlanan geçişler ile de güzel dekorlar yaratılabilir.

Ürünlerinizi seçtikten sonra en çok dikkat edilmesi gereken konu ise çalışma masanızın konumudur. Çalışmanızdaki verim dolayısıyla motivasyonunuz oldukça önemlidir. Bu nedenle Çalışma Masası Dekorasyonunda karanlık ortamlardan uzak durmalısınız. Bu da demek oluyor ki en uygun konum, pencerelerinizin tam karşısı. Sağlanan doğal ışık, çalışmanızda ki verimi en yüksek kalitede arttıracaktır.

En önemli nokta ise: KESİNLİKLE KOYU RENK DUVARLARA SAHİP ALANLARI ÇALIŞMA EYLEMLERİNİZE AYIRMAYIN.

Umarım konum bilgilendirmem yardımcı olmuştur, herkese kolay gelsin.

2 yorum

  1. Pembe masalı fotoğraftA masa dar değil mi yoksa kullanışlımı sizce ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top