facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Burçlara Göre Ev Dekorasyonu: Başak Burcu
Burçlara Göre Ev Dekorasyonu: Başak Burcu

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu: Başak Burcu

Burçlar; insanların duygularımızı ve davranışlarını; günlük hayatındaki zevkler ve yaşam şekillerine ettiğine inanılan astrolojik bir konudur. Doğdunuz ay ve güne göre bulunan burcunuz ile ilgili kişilik haritaları, gelecek haritaları ve karakter haritaları çıkaran birçok astrolog, burçların insanın hayatı üzerinde etkisinin oldukça büyük olduğunu savunur. Astrologlar aynı zamanda kişilerin yaşam şekillerini yansıttıkları ev dekorasyonu konusunda da burçların etkisinin kaçınılmaz olduğunu vurgulamaktadır. Bu sebeple ev dekorasyonu denildiğinde yakından ele alınması gereken bir konu da burçlar konusudur.

Ev Dekorasyon Fikirleri

İşte burçlara göre ev dekorasyonu yazı dizisinde ele alacağımız burçlardan birisi: Başak burcu.

Öncelikle burcu tanımak gerekirse Başak burcuna dâhil olan insanlar, temiz ve düzenli olmaları ile bilinir. Gösterişten uzaktırlar ve basit tasarımlardan hoşlanırlar. Bu sebeple Başak burcu insanı basit hatlara sahip eşyalar ile yapılan bir dekorasyonu tercih eder. Özellikle modern-country tarzında dekore edilen mekânlar Başak Burcu için idealdir.

Başak burcu detaylara, el işçiliğine ve doğallığa oldukça önem verir. Bu sebeple ahşap mobilyalar, hasır dokumalar, hint kumaşı kullanılarak yapılan dekorlar Başak burcunun severek tercih edeceği dekorasyon uygulamalarının başında yer alır. Minimalist yaklaşımdan yana olan Başak burcu insanı, doğanın yansımasını ev dekorasyonunda da görmekten büyük keyif alır.

Ev Dekorasyonu Yazlık Ev Dekorasyonu

Başak burcuna uygun ev dekorasyonu denildiğinde belirtilmesi gereken bir diğer nokta ise etnik ve otantik unsurları da barındırmasıdır. Başak burcu insanı ev dekorasyonunda yerel esintilerden, etnik çizgilerden, bohem dokunuşlardan ve otantik bir dekorasyon anlayışından hoşlanır. Bu sebeple şehir hayatından çok şehrin dışında bulunan sakin ve doğa ile iç içe olabilecekleri bir dekorasyon tarzı onlar için en ideal olandır.

Başak burcunun ev dekorasyonunda kullanmaktan en çok hoşlandığı renkler ise açık mavi, krem, beyaz ve ahşap rengidir. Bu renkler ile oluşturacakları düzenli, temiz, sakin ve doğal bir dekorasyon Başak burcu insanını mutlu etmeye yetecektir. Rahatlık, doğallık, temizlik ve düzen temaların yanı sıra Başak burcu insanının dekorasyonda dikkat ettiği bir diğer konu da hobilerini gerçekleştirebileceği alanlar yaratmaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top