facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Burçlara Göre Ev Dekorasyonu: Balık Burcu
Burçlara Göre Ev Dekorasyonu: Balık Burcu

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu: Balık Burcu

Burçlar; insanların karakterlerini, davranışlarını, duygularını etkileyen astrolojik bir konudur. Duygularımızı ve davranışlarımızı etkileyen burçlar, aynı zamanda günlük hayatımızdaki zevklerimize ve yaşam şeklimize de etki etmektedir. Peki, insanların yeni tanıştıklarında bile birbirine ilk sordukları soru olan ‘Burcun ne?’ sorusu, kişilerin yaşam şekillerini yansıttıkları ev dekorasyonunda etkili midir?

İşte burçlara göre ev dekorasyonu yazı dizisinde ilk ele alacağımız burç: Balık Burcu.

Balık Burcu Dekorasyon

Öncelikle burcu tanımak gerekirse Balık burcuna dâhil olan insanlar, genel olarak hassas bir kişiliktedir. Yaratıcıdırlar ve hayal dünyasının penceresini her daim dış dünyaya da açarlar. Özgürlüklerine düşkün olan Balık burcu, özellikle dar ve köhne mekânlardan hiç hoşlanmazlar. Oluşturmak istedikleri mekânlarda geniş pencerelere, aydınlık mekânlara ve ışık almasına dikkat ederler.

Peki, balık burcuna uygun bir ev dekorasyonu nasıl olmalıdır?

Keyfine düşkün, hassas, duygusal ve hayalperest bir Balık, evinde de dinlenebileceği, huzur dolu ve rahat mekânlar oluşturmak ister. Çok renkli ve canlı renklerde dekore edilen uygulamalar, balık burcuna hitap etmez. Yaratıcılığı ile ön plana çıkan Balık burcu, sıcak ve samimi mekânlarda daha rahat hareket edecektir.

Yeşil Ev Dekorasyonu Yeşil Salon Dekorasyonu

Balık burcu ev dekorasyonunu tasarlarken neyi nereye koyacağınızı çok iyi bilir. Şık ve zarif seçimler yapmaktan hoşlanan Balık burcu, genel olarak pastel ve sakin tonlarda renkler tercih eder.  Balık burcunun en sevdiği renkler arasında yer alan su yeşili ve mavisi, pastel sarı, beyaz ve açık pembe; burcun gerektirdiği hayalperest ve yaratıcı ortamı da sağlamaya yardımcı olacaktır. Bu renkler ayrıca Balık burcunun romantik yapısını da destekleyen bir ev dekorasyonu ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Renklerin yanı sıra Balık burcuna uygun ev dekorasyonunda aksesuar tercihi olarak çiçekler, kuşlar ve meleklerle bezenmiş duvar kâğıtları kullanılabilir. Ayrıca Balık burcunda olan bir kimse; ev dekorasyonunda tercih ettikleri vazo, saksı, sehpa gibi objelerde ise özellikle cam malzeme seçmelidir.

Mavi Dekorasyon Vintage Dekorasyon

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top