facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Salon Dekorasyonu / Bunları Yapmayın! Dekorasyonda Doğru Bilinen Yanlışlar
Bunları Yapmayın! Dekorasyonda Doğru Bilinen Yanlışlar

Bunları Yapmayın! Dekorasyonda Doğru Bilinen Yanlışlar

Ev dekorasyonunda özellikle de oturma alanlarını dekore ederken düşülen bazı dekorasyon hataları vardır. Bu hatalar, çoğu dekorasyon sever tarafından bilinse bile yine de aynı hataya düşülür. Peki, evinizi dekore ederken genel olarak düşülen hatalar nelerdir?

Dekorasyon Yanlışları: Renk Kullanmamak
Genelde herkesin bildiği, fakat bilmesine rağmen yine de yaptığı belki de en genel dekorasyon hatası: renk kullanmamak. Minimal bir ev dekorasyonu yaratmak için tek renk üzerinden yapılan bir dekorasyon, minimal dekorasyon tarzı olmaktan çıkar ve sıkıcı bir mekâna dönüşebilir.

Beyaz Salon

Renk kullanımını doğru bir şekilde yapmak istiyorsanız, evin her yerini rengârenk bir sirke çevirmeden de bu işi başarabilirsiniz. Yapmanız gereken genel dekorasyon rengi olarak yine sade ve minimal renklerden faydalanmanız fakat renkli dekorasyon objeleri ile odak noktaları oluşturmaktır. Böylece daha neşe dolu ve canlı bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Beyaz Dekorasyon Fikirleri Ev Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon Yanlışları: Mobilyaları Takım Olarak Kullanmak
Günümüzün modern dekorasyon anlayışına oldukça ters kalan bir dekorasyon yanlışı daha: mobilyaları takım olarak kullanmak. Bu şekilde bir kullanım size sanki büyükannenizin evine gelmiş hissi yaratabilir. Mobilyaların hepsini aynı renk ve takım olarak seçmek yerine, modern dekorasyonun en moda akımından faydalanın: karıştırın ve yakıştırın.

Klasik Oturma OdasıSalon Dekorasyonu

Mix and match dediğimiz tarzda; farklı tarzlara ait parçaları alıp aynı mekânda kullanabilirsiniz. Bunu yaparken kargaşaya yer vermediğiniz takdirde oldukça başarılı ve tarz bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Dekorasyon Yanlışları: Floresan Işıklandırma
Oturma alanlarını dekore ederken yapılan en genel yanlışlardan birisi aydınlatma ile ilgili yanlışlardır. Aydınlatma seçimi olarak tek bir merkezde toplanan ve beyaz ışık veren floresan tarzından aydınlatmalar kullanmak, tek düze ve yorucu bir dekorasyona imza atar.

Oturma alanınızda ışıklandırma tasarımını yaparken, alanın her tarafına dağılan bir ışıklandırma dizaynı yapmak önemlidir. Ayrıca ışıklandırmanın beyaz ve parlak değil de sarı ve sakin bir şiddette olması, aydınlatma konusunda ideal olandır.
Açık Renk Salon Dekorasyonu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top