facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Bir Malzeme Birçok Fikir: Bandanadan Kendin-Yap Projeleri
Bir Malzeme Birçok Fikir: Bandanadan Kendin-Yap Projeleri

Bir Malzeme Birçok Fikir: Bandanadan Kendin-Yap Projeleri

Bandana modası geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezonda da oldukça moda! Bohem rüzgârlarının estiği birbirinden ünlü moda haftalarından sokak modasına kalan en popüler aksesuarlardan birisi olan bandanalar, moda dünyasında olduğu kadar ev dekorasyonunda da oldukça moda! Nasıl mı? İşte size birbirinden basit ve oldukça masrafsız kendin-yap projeleri ile bandana modasını evlerinizde yaşatma imkânı…

Bandanadan Bileklik Yapımı

Sofra Dekorasyonunda Renklilik
Sofra dekorasyonu, en az ev dekorasyonu kadar önemlidir diyenler ve misafirlerini birbirinden farklı sunumlar ile ağırlayanlar için yaz mevsiminin renkli ruhuna ayak uyduracak oldukça basit ve şık duran bir fikir: bandanadan peçete halkası yapmak.

Renkli bandanalarınızı değerlendirmek için oldukça güzel fikirlerden biri olan bandanadan peçete halkası yapma fikri, aynı zamanda oldukça da basit bir fikir! İşte size yapımı;

Bandanadan Kendin Yap Projesi Bandana Peçete Yapımı

1.ADIM:  Bandanaları peçete halkası yapmak için 4 cm boyutunda şeritler halinde kesin.

2.ADIM: Oluşturduğunuz şeritleri üç kez boyuna iç kez de enine katlayın ve ardından bir ucuna renkli bir düğme dikin. Düğmenin karşı tarafına da düğmeyi geçirecek ilik açın.

İşte hem basit hem de oldukça renkli duran, kendinizin tasarımı olan peçete halkaları…

Ayakkabı Torbası
Sürekli seyahat eden biri iseniz ya da ayakkabılarınız artık dolaptan taştı taşacak ise yardımınıza ayakkabı torbaları koşabilir. Üstelik bu torbaları hazır almak yerine kendiniz de oluşturabilirsiniz. Hem basit hem de oldukça masrafsız bir kendin yap projesi ile bandanadan ayakkabı torbası yapmak fikrine ne dersiniz?

Bandanadan Ayakkabı Torbası Yapımı Eski Bandanaları Değerlendirme

1.ADIM: İki adet bandanayı alıp iç yüzleri dışa bakacak şekilde üst üste koyun ve bandanaların üç kenarını da dikin. Üst bölümde ise 2 cmlik bir boşluk bırakmayı unutmayı. Ağzını kapamak ya da büzmek için yapacağınız bir askı ya da kurdele için bağlantı noktaları oluşturmanız ancak bıraktığınız boşluk sayesinde olur.

Dikişi bitirdikten sonra oluşturduğunuz ayakkabı torbasını ters-yüz edip dikişli kısmı içeri denk getirmeyi de unutmayın.

Bandana İle Kendin Yap Projeleri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top