facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Bej Rengi Dekorasyon Fikirleri
Bej Rengi Dekorasyon Fikirleri

Bej Rengi Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonunda doğru karar verilmesi gereken noktaların başında renk seçimi gelir. Renk seçiminde genellikle şık bir uyum amaçlanır. Özellikle ana renklerde sadelik ön plana çıkarken evin diğer eşyalarında ve aksesuarlarında daha cesur renkler kullanılır. Bu yazımızda sizlere ev dekorasyonunda sıkça tercih edilen renklerden birisi olan bej rengi dekorasyon fikirleri sunacağız.  Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki bej rengini ev dekorasyonunda tüm odalarda kullanabilirsiniz. Evin her bölümünde ve her dekorasyon stilinde rahatlıkla uygulanabilecek bir ton olan bej rahatlatıcı, sade ve her renkle uyum sağlayan bir tondur.

Bej rengi daha çok duvar rengi olarak kullanılmaktadır. Her ne kadar kahve tonları ile tamamlansa da beji canlı renklerle kullanmak oldukça şık dekorasyon tarzları yaratacaktır. Gelelim sizlere evinizde kolayca bir şekilde uygulayabileceğiniz bej rengi dekorasyon fikirlerine;

  • Bej rengini kullanarak şık ve sade bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız duvarlarda bej, koltuklarda ise krem rengini tercih edebilirsiniz. Dilerseniz koltuklarınızı kahve ya da pudra tonları ile tercih ederek hafif renk oyunları yaratabilirsiniz. Bu tarzı yatak odası için de uygulamanız mümkün.
  • Bej rengi dekorasyon önerileri arasında canlı renklere çok fazla yer vermek mümkün değil. Koltuklarda oldukça canlı bir renk kullandığınızı düşünelim. Bu durumda dekorasyonunuz o rengin hakimiyetine girmiş olacaktır. Ancak aksesuarlar ya da küçük ayrıntılarda canlı renklere yer verdiğinizde elbette ki daha mantıklı olacaktır.
  • Bej rengini salonlarda, yatak odaları, mutfak, banyo, hol ve antre gibi alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Dekorasyonda bej rengi tercih ediyorsanız tamamlayıcı renk olarak kahve tonları, krem, siyah, beyaz ya da pudra gibi tonları da kullanabilirsiniz.
  • Modern dekorasyon stillerine uyum sağlamak isterseniz bej rengi desenli duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz.

Sizlere son olarak bej rengi ile dekorasyon oluşturmak için mutlaka açık tonlarda halı ve perde kullanımına da özen göstermenizi öneririz. Dekorasyonda bej rengi tercih etmeyi düşünüyorsanız özellikle yaz ayları için ideal bir seçim yapmış olursunuz. Ayrıca bej rengi dekorasyon tarzının mekanı olduğundan daha geniş göstereceğini de hatırlatmakta fayda var.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top