facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Bebek Odasının Penceresi Nasıl Olmalı?
Bebek Odasının Penceresi Nasıl Olmalı?

Bebek Odasının Penceresi Nasıl Olmalı?

Bebek odası pencere seçimi çok önemli bir unsurdur. Özellikle de bebeklerin yürümeye başladığı dönemlerde çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Müstakil bir ev inşa ediyorsanız bebek odasının penceresini yüksek yaptırabilirsiniz. Ama iş bununla da kalmıyor. Bebeğinizin uyuduğunu düşündüğünüz zamanda uyanıp pencereden çıkmaya çalışmaması için çeşitli güvenlik önemleri almalısınız.

Bebek Odası Penceresi Güvenliği

Müstakil ev inşa ettirenler için bebek odası penceresinin yerden çok üst kısımda yer alması gerekiyor. Bebeğiniz büyüdüğünde bu penceresi değiştirebilirsiniz. Değiştirmek için ise çok küçük bir duvar kırma işlemi yaptırmanız gerekiyor. Pencerenin yüksek olmasının nedeni; bebeğin dışarıya çıkabilme olasılığını düşürmektir. Ancak, günümüz bebekleri eldeki imkanların tümünü çok zeki biçimde kullanabiliyor ve çok korkusuzlar. Bu yüzden de, odada sandalye, sehpa, küçük masa gibi eşyalar varsa tehlikedesiniz demektir. Bebeğiniz siz uyuduğunu zannettiğiniz zamanda yatağından kalkıp bu sandalye ya da masayı pencerenin altına çekerek dışarıya bakmak ya da pencereden dışarıya çıkmak isteyebilir. Bu unsurları göz önünde bulundurarak, bebeğinizin taşıyabileceği ve üstüne çıkıp pencereye erişebileceği eşyaları odasında bulundurmamalısınız.

Bebek odası pencere güvenliğinde bir diğer önemli nokta ise pencerelerin kulplarını çıkarıp sürekli olarak kapalı tutmaktır. Titiz anneler bebek odasını havalandırmak için pencereyi açık bırakmak isteyebilirler. Bu durum oldukça tehlikelidir. Pencerenin açık olduğu ve açılabildiğini gören bebekler bu işi kendi başlarına da yapmak isteyebilirler. Bu yüzden de, pencere ustasını çağırıp gerekirse evin tüm pencerelerini özel bebek kilitli yaptırabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top