facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Bebek Odası İçin Öneriler
Bebek Odası İçin Öneriler

Bebek Odası İçin Öneriler

Bebek sahibi olmaya karar verdikten sonra ve artık bir anne adayı olduğumuzda bebeğimizin odasıyla ilgili hayaller kurmaya başlarız. Her anne bebeğinin prenses ya da prens gibi yaşamasını ister. Fakat hem hayallerimizi gerçekleştirip hem de kullanışlı odalar kurmamız gerekir. Çocuk büyüdükçe ihtiyaçları da değişmeye başlar. Bu ise daha fazla emekle beraber daha fazla masrafı beraberinde getirir.

Birkaç küçük öneriyle bebek odalarını nasıl dizayn edebiliriz?

Öncelikle bebeğimiz odasını bir iki yıl kullanılacak bir alan olarak değil en azından gençlik dönemine gelene kadar kullanabileceği bir alan olarak düşünmeliyiz. Bebek odasını boyarken mavi veya pembe badana yapmak yerine düz renk bir boya seçebiliriz. Böylece okul yaşına geldiğinde onun daha çok seveceği bir şey olur. Renkli boya kullanmak yerine çeşitli biblolar ve aksesuarlarla aynı etkiyi sağlayabiliriz. Çocuklar 2 yaşına geldiklerinde kendi işlerini kendilerinin yapmak istediği, kendilerini ispatlamaya çalıştıkları bir döneme girerler. Bu dönemde en önemli olan şey ona kendi işini yapabileceğini güvenini vermektir. Eğer odasındaki eşyalar ulaşabileceği yerlerde olursa kendi üzerini kendisi giyebilir. En azından bu yönde onları cesaretlendirmek gelecekte kendine güvenen bireyler yetiştirmek için önemli bir adımdır.

Bebek odasını tasarlarken ışığın nereden geldiğini de kontrol etmemiz gerekir. Beşiğini buna göre yerleştirirsek sabah vuran güneşten rahatsız olma ihtimalini ortadan kaldırmış oluruz. Yerleri bütün halı yaptırmak yerine parke yaptırmak daha hijyenik bir tercihtir. Parça halı ya da kilim kullanımı büyüdükçe kendi zevkine göre seçebileceği aksesuarlar olup temizlenmesi de daha kolaydır. İmkanınız varsa odaya rahat edebileceğiniz bir koltuk ekleyin. Emzirirken ya da uyumadan ona masallar okurken sizinde rahat edebileceğiniz bir alana ihtiyacınız olacak.

Bir yorum

  1. İyi akşamlar burda öneri de bulunurken bi ürününüzü gördüm bu ğrüne nasıl ulaşabilirim acaba

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top