facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri
Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri

Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri

Bir bebek odası dekorasyonuna başlamadan önce, ona nasıl bir oda hazırlamak istediğinize karar vermelisiniz. Bebeğinizin sakin bir odada mı, rengarenk bir odada mı yoksa şık bir odada mı büyümesini istersiniz? Bu konuda tercih anne babaya ait olacaktır. Ancak belirleyici faktörlerden biri de bebeğin cinsiyetidir.

Bebek Odası Halıları

Kız bebeklerin odaları genellikle pembe renk ağırlıkta, erkek bebeklerinki ise mavi renk ağırlığında olur. Ancak istisnalar da elbette vardır. Burada önemli olan bebek için en güzel ve en rahat odayı hazırlayabilmektir. Bebekleri oyalamak için mutlaka odasında birçok oyuncak bulunacaktır. Ancak bu odanın dağılmaması için oyuncakların saklanabileceği yerlerin dekorasyon düzenlenirken mutlaka ayarlanması gerekir. Aksi takdirde oyuncaklar sürekli olarak ortalıkta olduğunda hem bebek için hem de anne baba için bu durum rahatsız edici olabilir. Bebeğin oyuncakları kolaylıkla ulaşılabilecek bir yerde olmalıdır. Bebeğin yatağı güvenli olmalıdır. Çevresinde onu korkutacak herhangi bir eşya bulunmamalıdır. Bebek kendini yatağında rahat ve güvende hissetmelidir. Onun ilgisini çekecek oyuncaklar yatağında mutlaka bulundurulmalıdır.

Bebeğin odası için halı seçiminde bebeğin alerji durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca kolay temizlenebilen bir halı seçilmelidir. Çünkü bebek odaları sık sık temizlenmesi gereken mekanlardandır. Ancak bir bebek odasının dekorasyonunu düzenlerken halı kullanmamak da isteyebilirsiniz. Bu seçimin olumsuz yanları vardır. Örneğin bebek ilk adımlarını atmaya başladığında sürekli olacak düşecektir ve parkeyle direk temas halinde olması onun canını acıtabilir.

Tüm bu detaylardan sonra 2015 bebek odası trendlerine göz atmak gerekirse beyazın sık tercih edildiğini görebilirsiniz. Bu rengin bu denli sık tercih edilmesinin nedenleri arasında daha sonra olacak çocuk için renkte sorun yaşanmaması, odanın daha ferah gözükmesi ve renk karmaşasının önlenmesi yer almaktadır. Rengarenk oyuncakların yer alacağı odada bir de mobilyaların renkli ve koyu renklere sahip olması çocuk için yorucu olacaktır. Bu nedenle son birkaç yıldır devam eden beyaz bebek odası mobilyaları son derece kullanışlı bir seçim olarak görünüyor. Sizde bebeğinizin huzurlu ve mutlu bir odada büyümesini istiyor iseniz sakin, aynı zamanda zevkli seçimler için 2015 bebek odası modellerine mutlaka göz atın.

Bir yorum

  1. bebek odası dekorasyonu gerçekten başlıbaşına çok zevkli bir olay.Ben erkek için yeşil kız bebek için pembe olanı beğendim.Gerçi 2015 ‘te çok fazla model çıktı ama olsun yeşil olan benim favorim çünkü bebekle ilgili bütün özel eşyaları yine yatağındaki çekmece tarzı kullanım alanları sayesinde rahatlıkla saklayabiliyorsunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top