facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Bebek Odası Hangi Renk Olmalı?
Bebek Odası Hangi Renk Olmalı?

Bebek Odası Hangi Renk Olmalı?

Evli çiftlerin hayatlarındaki en heyecanlı bekleyişlerinden birisidir çocuk bekleyişi. Bu bekleyiş sürecinde hayatlarını değiştiren minik bir mucize için her şeyin en iyisini yapmaya çalışan ebeveynleri birçok hazırlık beklemektedir. Bebeğin geleceği andan itibaren onun ayrı bir odası, ayrı bir yaşam alanı olması gerekliliği de bu hazırlık sürecindeki en önemli adımlardan birisidir. Bebeğin odasını hazırlamak, mobilyalarını yerleştirmek, eksikleri gidermek derken bazen kararsızlıklar ebeveynleri gereksiz bir stres altına sokabilir. İşte en çok kararsızlık yaşanan konulardan birisi bu yazının ana konusunu oluşturmaktadır: bebek odası hangi renk olmalı?

Krem Renk Bebek Odası

Bebek odası dekorasyonu, bebeğin gelişimi için oldukça önemli bir konudur. Özellikle de renklerin karakter üzerinde çok önemli etkisi olduğunu düşünürsek; bebeğinizin sağlıklı bir duygu gelişimi için doğru renkleri seçmeniz gerekir. Bu yazımızda bebek odası dekorasyonunda en çok tercih edilen renkleri inceleyip, renklerin bebeğinizin karakteri üzerinde bırakacağı etki hakkında yorumlar yapacağız.

DİNGİN MAVİ-PEMBE KUVARS
İşte 2016 yılının Pantone Renk Enstitüsü tarafından açıklanan yılın en trend iki rengi: dingin mavi ve pembe kuvars. Bu trend ikiliyi en iyi kullanabileceğiniz mekanlardan birisi şüphesiz bebek odaları olacaktır. Dingin mavi ve pembe kuvars, pastel renkler olduğundan dolayı bebeğinizi rahatsız etmeyecek, bebeğinizin sakin ve huzurlu olmasına yardımcı olacaktır.

Erkek bebeklerin mavi egemenliğinde, kız bebeklerinde de pembe egemenliğinde büyümesi çoğu pedagog tarafından şiddetli bir şekilde eleştirilse de bu algı kolay değişecek türde bir algı değildir. Bu sebeple erkek bebek odalarında genellikle mavinin uçuk rengi, kız bebek odalarında da pembenin en soft hali tercih edilir.

Bebek Odası Beşik Modelleri Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

SARI RENGİN ENERJİSİNİ BEBEĞİNİZE YANSITIN
Bebek odası dekorasyonu denildiğinde herkesin aklına ilk gelen renkler olan mavi ve pembenin egemenliğinden kurtulmak isteyen ebeveynler için en iyi alternatiflerden birisi sarı renk olacaktır. Sarı rengin doğal tonu ve güneşin rengi olması nedeni ile içinde barındırdığı enerji, bebeğinizin neşeli bir bebek olmasına da büyük bir etki sağlayacaktır. Bebek odası dekorasyonunda tercih edeceğiniz sarı rengin fazla parlak olmayan tonlarını tercih etmeniz ise ideal olanıdır.

Bebek Odası Dekoru Erkek Bebek Odası Dekorasyonu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top