facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Barok Stili Dekorasyon Fikirleri
Barok Stili Dekorasyon Fikirleri

Barok Stili Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonunuzda fark yaratmak kendinizi kral ve kraliçeler kadar ihtişamlı ve lüks bir ortamda hissetmek isterseniz işte sizlere 17. yüzyılın sanatsal etkilerini uygulayabileceğiniz barok stili dekorasyon fikirleri. Çarpıcı ve etkileyici bir dekorasyon tarzını tercih etmek istiyorsanız kesinlikle büyük objelerin ve abartılı seçimlerin yer aldığı barok stilini evinizin her bölümünde kullanabilirsiniz. İşte sizlere evinizi büyüleyici bir atmosfere kavuşturacak barok stili dekorasyon önerileri;

  • Barok tarzı dekorasyon stilinde büyük tablolar, ahşap varaklı çerçeveler, dikkat çekici ve gösterişli objeler, devasa aynalar ve avizeler, ışıltılı kumaşlar ve saray yaşamını anımsatan sihirli dokunuşlar ön plana çıkarılmalıdır.
  • Bu dekorasyon stili özellikle ihtişamı ve zenginliği ön plana çıkarmak isteyenlerin seçimi olmalıdır.
  • Barok tarzı dekorasyonu yatak odası için düşünüyorsanız yatağınızın kenarını tüllerle kaplamanız bu havayı yakalamanızı sağlayacaktır. Şık ve gösterişli yatak başlığınızın yanında yatağınızın desenleri ile aynı tarzda şifonyerlere de yer verebilirsiniz.
  • Banyo için barok tarzı dekorasyon uygulamayı düşünüyorsanız gümüş ya da altın çerçeveli büyük aynalar ve banyonun tam ortasına yerleştireceğiniz ayaklı küvetler bu dekorasyona şık bir uyum katacaktır.
  • Gösteriş ve abartının önde olduğu bu dekorasyon stilinde büyük ve sarkık avizeler hayli ilgi çekici olacaktır. Özellikle yemek odası için barok tarzı düşünüyorsanız masanın tam orta kısmında yukarıdan sarkık oldukça şık ve gösterişli bir avize odaya hoş bir hava katacaktır.
  • Barok tarzı dekorasyon fikirleri arasında her ne kadar abartı, gösteriş ve zenginlikten bahsetsek de eskiden kalma eşyaları da bu dekorasyonda kullanmak mümkündür. Özellikle eski yıllarda sıkça kullanılan koltukları çıkarmanın tam vakti.

Barok tarzı dekorasyon stili için koyu renkler ön plana çıkmaktadır. Açık renklerde ise beyazın bu dekorasyon stilinde sıkça kullanıldığı görülmektedir. Özellikle canlı renklerin bu dekorasyon tarzında çok fazla yer edinmediğini söylemekte fayda var. Daha çok klasik mobilyalar ve gösterişli aksesuarları bu tarz dekorasyonlarda kullanabilirsiniz. Geçmişin izlerini evinize yansıtmak ve geçmişe dönük ihtişamlı bir tarz yaratmak istiyorsanız barok tarzı dekorasyon sizin için ideal bir seçim olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top