facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Banyonuzda Önyargıları Yıkın: Koyu Renk Banyo Dekorasyonu
Banyonuzda Önyargıları Yıkın: Koyu Renk Banyo Dekorasyonu

Banyonuzda Önyargıları Yıkın: Koyu Renk Banyo Dekorasyonu

Ev dekorasyonun konusunda bazı kırılmaz önyargılar vardır. Dekorasyon tasarımı yapılırken; koyu renklere karşı mesafeli duruş ve ana renk olarak koyu renk tercih etmemek konusu, dekorasyon dünyasında zor kırılan önyargılardan birisidir. Fakat koyu renk dekorasyon, doğru renkler kullanıldığı sürece ve doğru alanlarda değerlendirildiği sürece oldukça şık bir dekorasyon tarzına imza atabilmektedir. Koyu renk dekorasyonun sıkıcı ve boğucu bir mekân yaratacağını düşünenler; koyu rengin, kullanıldığı ortamları şıklaştıran ve lüks bir görünüme ulaştıran sihirli etkisini göz ardı ederler.

Koyu tonların doğasından gelen ciddi ve modern hava, evinizin her alanına rahatlıkla ayak uydurabilmektedir. Özellikle de modern ve minimalistik tarzda evlere oldukça yakışan koyu renk dekorasyon, iddialı ve şık mekânlar yaratmanıza imkân sağlayacaktır. Koyu renk dekorasyon fikrinin mekâna yansımış şeklinde en güzel uygulama alanlarından biri banyolardır. Penceresiz bir mekân olması ile birlikte aydınlık ve ışık yetersizliği problemi, banyolarda yaşanan en büyük problemlerden biridir. Banyoda koyu renk kullanımı çoğu kişiye göre bu sebeple riskli bir tercih gibi gözükür. Fakat yeterli aydınlatmayı yaptığınız sürece koyu renklerin kendi içinden gelen aydınlık ve parlak yapısı mekânı olabildiğince aydınlık gösterecektir. Özellikle de sezonun favori renklerinden biri olan parlak siyah renkler, kullanıldığı banyolarda beyaz ışıklandırma ile birlikte oldukça şık ve aydınlık bir mekân etkisi yaratacaktır.

BANYONUZDA ŞIKLIĞI YAKALAYIN: SİYAH RENK BANYOLAR
Siyah renk, asil ve şık duruşu ile ev dekorasyon tercihlerinde son dönemde artan bir ilgi ile tercih edilen renklerin başında gelmektedir. Kullanıldığı mekânlara lüks bir hava da katan siyah renk banyoları ister beyaz ile birlikte tamamlayarak modern çizgiyi devam ettirin, isterseniz de ahşap banyo objeleri ile destekleyerek siyahın gücünü ve iddiasını kırıp bir nebze de olsa doğallaştırın.

DEKORASYONDA TREND RENK: GRİ BANYOLAR
Bu sezon ev dekorasyon modasına damga vuran renklerden biri olan gri renk, nötr bir renk olması ile istenilen tarza ayak uydurmaktadır. Gri renkte banyo dekorasyonunu gümüş renkte ayrıntılar ile süsleyerek ışıltı katabilir ya da siyah ve düz formda objeler ile zenginleştirerek erkeksi bir hava yaratabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top