facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Banyonuza Sihirli Dokunuşlar: Kendin Yap Banyo Rafları
Banyonuza Sihirli Dokunuşlar: Kendin Yap Banyo Rafları

Banyonuza Sihirli Dokunuşlar: Kendin Yap Banyo Rafları

Günümüzde modern evlerin en büyük problemi, küçük alanlar yüzünden boş yer bulmada sıkıntı yaşamamızdır. Küçük oturma alanları, mutfaklar ve hatta banyolar yüzünden bu sıkıntıya çözüm olacak bazı depolama ve alanı iyi değerlendirme fikirlerin ihtiyaç duymaktayız. Bu yazımızda küçük banyo sorununa çözüm olacak ve banyoda boş yer bulma sıkıntımızı bir nebze olsun giderecek güzel bir depolama önerisini sizlere sunacağız: raf sistemi.

Raflar ile banyonuzda istediğiniz tarzı yaratabilir, en köşe yerleri bile uygun ölçülerde raflar tasarlayarak değerlendirebilirsiniz. Bunun için ahşap tahtalardan yararlanabileceğiniz gibi, değişik ve yaratıcı fikirler ile farklı objeleri de geri dönüşüm fikirleri ile değerlendirebilirsiniz. Banyoda boş yer yaratmak ve raf sistemine uygun olacak şekilde kullanılacak en uygun parçalar ise hasır sepetler, ahşap meyve kasaları, demir raflar ve deriden kemerlerdir. Bu parçalar ile siz de banyonuzda hem kendi tasarımınız olan raf sistemini oluşturabilir hem de banyonuza farklı bir dokunuş yapabilirsiniz.

AHŞAP RAFLAR İLE DOĞAL BANYOLAR YARATIN
İşte bu sezonun doğal temalı banyo dekorasyonuna en iyi uyan görüntülerden biri: ahşap raflar. İsterseniz kalın raflar, isterseniz de ince raflar tercih edin. Oluşturduğunuz ahşap raf sistemini; doğal objeler, yeşil bitkiler ve mumlar ile desteklemeyi de unutmayın.

ESKİ TAHTA BİR SANDALYEDEN RAF YAPMAYA NE DERSİNİZ?
Kullanmadığınız ve eski olduğundan dolayı bir kenarlarda durmaya mahkûm edilmiş tahta bir sandalyeniz mi var? Öyleyse bu sandalyeden güzel bir raf yapabiliriz. Yapmanız gereken sandalyeyi istediğiniz renge boyamanız ya da sadece verniklemeniz. Sandalyeyi ters çevirip duvara monte ettiğinizde rafınız kullanmaya hazır olacaktır.

DERİ KEMERLERİNİZİ DEĞERLENDİRİN
Deri kemerden raf sistemi yapmak
kulağa ilginç gelebilir fakat bu fikir ile güzel bir geri dönüşüm projesine imza atabilirsiniz. Duvara raf şeklinde monte ettiğiniz ahşabın iki kenarından deri kemerleri geçirip tepeden asın. Ortaya çıkan görüntü hem şık, hem doğal, hem de oldukça farklı gözükecektir. Bu projede kemer rengi olarak koyu kahvelerden faydalanırsanız; kullandığınız ahşabın dokusu ile iyi bir uyum yakalayabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top