facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Banyoda Vintage Rüzgârı
Banyoda Vintage Rüzgârı

Banyoda Vintage Rüzgârı

Modern hayat, günlük yaşantımızı yansıtan evlerimizin her köşesine nüfuz ederek, modern hayata uygun olarak modern dekorasyon tarzı ile dekore edilmiş mekânlar yaratmıştır. Bu sebeple modern dekorasyon tarzı sezonda oldukça modadır. Fakat modern tarzda dekorasyonun tam karşısında bir tarz olarak yükselen ve tam anlamıyla tutkunları olan vintage tarz ise modern dekorasyondan hoşlanmayanlar için iyi bir alternatif olmaktadır. Vintage dekorasyonun bu sezonda en popüler uygulandığı mekânlardan biri ise banyolardır.

Peki, evinizin banyosunda vintage etkisi yaratmak istiyorsanız ne tür seçimler yapmalısınız?

Vintage Banyo Dekorasyonu

Sezonun Trendi: Vintage Armatürler
Banyo dekorasyonuna karar verirken; vintage tarzı yansıtan seçimler yaparak, banyonuzda nostaljik bir hava yaratabilirsiniz. Banyo dekorasyonu tasarlarken, dekorasyon tarzını yansıtan en iyi objelerden biri armatürlerdir. Bu sebeple armatür seçimi yaparken, vintage görünümlü seçimler yaparsanız; banyonuzda vintage havayı etkili bir biçimde hissettirebilirsiniz. Beyaz bir banyo dekorasyonunda seçeceğiniz bronz kaplama armatürler; hem şık duracak hem de banyonuzda nostaljik bir hava yaratacaktır.

Vintage Banyo Anahtarlar Parçaları: Klasik Aynalar, Pirinç Armatürler, Çini Desenler
Armatür seçimi, vintage tarzda dekore edilmiş bir banyo için oldukça önemlidir. Fakat sadece armatürü vintage etkisinde seçerek banyonuzda vintage dekorasyonu yakalamanız pek mümkün olmayabilir. Modern tarzda dekore edilmiş bir banyoda bronz ya da pirinç bir armatür kullanmak, görüntü açısından da pek şık durmayabilir. Bu sebeple bronz ve pirinç bir armatür seçimi yaptığınızda banyo dekorasyonunda varaklı aynalar, çini desenler, nostaljik etkisinde banyo aksesuarları kullanmanız daha şık bir dekorasyon tarzı yaratmanızı sağlayacaktır.

Banyonuzda vintage etkisi yaratmak istiyorsanız; nostaljik görünümlü armatürlerin yanı sıra; eski tip lavabolar, klasik tarz küvetler ve mermerler ile bu tarzı destekleyebilirsiniz. Ayrıca ikinci el ürünler satan mağazalardan bulacağınız nostaljik banyo aksesuarları da bu tarz için uygun seçimler olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top