facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Banyo Zemin Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Banyo Zemin Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Banyo Zemin Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Banyo dekorasyonu tasarlanırken, en önemli seçimlerden biri banyonun zemininde kullanılacak malzemenin seçimidir. Bu seçim yapılırken; kişinin kendi zevklerinden çok daha fazlasını göz önünde tutması gerekmektedir. Çünkü banyo mekân olarak sürekli ıslanmakta ve zemine seçilecek olan malzemenin de bu sebeple ıslanmaya ve kaymaya karşı maksimum düzeyde güvenli olması gerekmektedir.

Peki, hem kolay temizlenebilen hem de ıslanmaya karşı dayanıklı olan malzemeler ile nasıl bir zemin dekorasyonu yapılır?

Banyo Zemin Döşeme

Hem Güvenli Hem Moda: Seramik Yer Karoları
Yer karoları, zemin için özel olarak üretilen malzemeler olduğu için kaymalara karşı özel bir dokuda üretilmektedir. Bu sebeple banyonuzu dekore ederken, yer zemini seçiminde seramik yer karoları önemli bir yer tutmaktadır. Her dekorasyon tarzına ve her zevke uygun seramik yer karolarının bulunması, biraz hayal gücü ve yaratıcılık ile istediğiniz desen ve tarzı banyonuzun zemininde yaratma imkânınızı size verecektir. İsterseniz banyonuzun zeminine döşeyeceğiniz seramik karoları renkli harçlar ile yapıştırarak banyonuzda farklı ve renkli bir uygulama da yapabilirsiniz.

Banyonuzda Doğal Esintiler: Ahşap Banyo Zemini
Banyonuzun zemininde kullanılacak malzemeye karar verirken, hem kullanışlı hem de suya dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Fakat banyolarda bazı trendler kullanımdan ve pratiklikten çok göze hitap etmektedir. Banyonuzun yer zemininde kullanacağınız ahşap malzeme, hem maliyetli hem de zahmetli bir seçimdir. Fakat son dönemde ev dekorasyonunda oldukça moda olan doğal dekorasyon tarzı sayesinde ahşap malzemeler banyolarda da kullanılmaktadır. Ahşap dokusu, kullanıldığı her alanda doğal bir etki yaratacak, böylelikle banyonuzda yaratmak istediğiniz doğal etki de oluşacaktır.

Banyonuzda kullanacağınız ahşap zemin renginin seçimini yaparken; banyonuzun genel dekorasyon tarzına ve banyonuzun boyutuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer country ve rustik tarzda bir banyo dekorasyonu yaratmak istiyorsanız, zeminde tercih edeceğiniz ahşap seçimini doğal renklerden yana kullanmalısınız. Hatta üç boyutlu ahşap dokulu zeminler, banyonuzda ideal doğal etkiyi yaratacak en iyi seçim olacaktır. Fakat açık renk bir banyonuz var ise ve zeminde kullanacağınız koyu renk ile banyonuzu ön plana çıkarmak istediğinizde, koyu renk bir ahşap zemin uygun seçiminiz olacaktır.

Doğal Taş Zemin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top