facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Banyo Tezgahı Önerileri
Banyo Tezgahı Önerileri

Banyo Tezgahı Önerileri

Aklınıza pek gelmeyecek aksesuarları farklı amaçları için kullanmaya ne dersiniz? Eskiyen ve artık hurdalığa çıkartılmaya bekleyen bazı eşyaları atmadan önce bu yazımızı okumak faydanıza olabilir. Aklınızda biraz kıvılcım yakmak ve banyo dekorasyonunda önemli bir unsur olan lavabo tezgahlarını bu yazımızda tanıtmak istiyoruz.

Banyonuzda Sıra Dışı Görünümler
Evinizdeki eski şifonyeri, mutfak dolaplarınızı varsa eski dikiş makinelerinizi, hatta bisikletin bazı aksesuarlarını banyo tezgahı için kullanmanız bile mümkündür. Dikiş makinesinin işlemeli ahşap ayaklarını alın ve lavabonuzun her iki tarafına monte edin. Sıcak ve soğuk su çeşmelerini eski usul olanları ile değiştirmeye ne dersiniz? Yapması biraz zor fakat oluşturulduğunda inanılmaz bir görüntü ortaya çıkartabilirsiniz. Zeminin aynı ölçülerde renkli fayanslarla rastgele renkler ile döşendiği ve bu karmaşayı sadeleştiren duvarların bembeyaz olması, dev bir ayna ile bütünleştirmeniz olabilir mi? Kim demiş banyoda bitki olmaz diye, yapay bitkileri de kullanabilirsiniz.

Fıçılar, Bisiklet, Eski Ahşaplar
Mevcut lavabonuzun boyutlarının fıçının kapağını geçmeyecek şekilde ise etrafını sarmak için kullanmanızı öneriyoruz. Lavaboların ayakları genelde ince olduğu için her türlü objeyi sararak farklılaştırmak elinizde. Eski elbise dolabınızı bir güzel boyayın ve artık lavabo altlığı için kullanılmaya hazır. Bisikletinizin koltuğunu çıkarttıktan sonra lavabonun altına geçecek şekilde yerleşmesini düşünün ve bisiklet sepetliği havlu koymak için uygun gibi görünüyor. Her şey eski usul olacak diye bir şey yok. Yepyeni fakat oval çukur lavaboların yerine dikdörtgen, kare ve beyaz haricinde farklı lavaboları gördükten sonra “acaba benim banyoma yakışır mı” diye düşünmeye başlayabilirsiniz. Havluluk için kullanılmayan ve boyutları uygun bir masanın demirlikleri sizce nasıl durur? Duvarı tamamen kaplayan aynalar ve çok sayıda dolap çekmeceleri, raflar, askılıklar aksesuarları istediğiniz gibi yerleştirmenizi sağlarken, kendinizi çok daha net görmeniz anlamına gelecektir. Fikirlerimiz hakkında resimler galerimize eklenmiştir, incelemeden sakın karar vermeyin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top