facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Banyo Tasarımlarında Dekorasyon Fikirleri
Banyo Tasarımlarında Dekorasyon Fikirleri

Banyo Tasarımlarında Dekorasyon Fikirleri

Ev içerisine hakim olan tasarım ve tarz artık banyolar için de önemli hale gelmiştir. Az kullanılması ile önemsenmeyen bu ıslak hacimler, günümüzde daha çok tasarım ile düşünülerek meydana getiriliyor ve daha kaliteli bir görünüm kazanılıyor.

Banyo Modelleri

Hijyenin, işlevin ve görselliğin ön planda olduğu banyo tasarımlarında küçük detaylar aynı zamansa etkili sonuçlar meydana getiriyor. Renk ve doku ile farklılıklar meydana getirilebilir. Daha çok açık tonda yer ve duvar seramikleri hoş görünse de, siyah seramikler ile de farklı bir atmosfer kazanılabilir. Ev hanımları bu tür detayları tercih ediyor. Depolama alanına önem verilmeli ve üst kısımlarda dolap kullanılmalıdır. Klozet kısmı daha boş ve işlevsel düşünülmelidir. Lavabo ve klozet birbiri ile uyumlu olmalıdır. Havluluk gibi detay aksesuarlar da banyo tarzına uygun seçilmelidir. İster klasik ister modern bir tarz yapılacak olsun, mobilyalar birbiri ile uyum içerisinde görünmelidir. Seramik renkleri temiz görünecek tonlarda olmalıdır. Duş alanı ve klozet birbirinden uzak olmalıdır. Böylelikle daha iyi bir banyo yaratılacak ve daha rahat olacaktır. Temiz banyolar her zaman şık duracak ve renkleri ile sıcak bir alan meydana gelecektir.

3 Boyutlu Banyo

Banyo tasarımları her sene olduğu gibi bu sene de çok farklı seçenekler ile kendisini belli ediyor. Tasarımcı kişi ve dergileri inceleyebilir, trendleri öğrenebilirsiniz. Banyo geniş ya da küçük olabilir, önemli olan alanı en verimli şekilde nasıl kullanacağını bilmektir. Bu yıl banyolarda ne gibi dekorasyon fikirleri olduğuna göz atarsak adeta bir tablodan fırlamış veya denizin en derinlerinin bir yansıması denilecek tasarımları görmek mümkün. Özellikle üç boyutlu görünüm sağlayan duvar kağıtları, fayanslar sık tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Banyoya girildiğinde adeta bambaşka bir dünyaya adım atmış gibi hissettiren bu tasarımlar sadece duvar ve yerlerde değil, küvet, duş, lavabo gibi parçalarla da destekleniyor. Tam bir renk bütünlüğü yaratılan banyoların yer ve tavanda farklı tasarımlar ilgi çekici duruyor. Sizde bambaşka bir banyo istiyor iseniz üç boyutlu görünüm sağlayan yer ve tavan dekorlarına göz atabilirsiniz. Daha önce paylaştığımız 3 Boyutlu banyo modellerine http://www.dekoryasam.com/banyo-icin-3-d-ozellikli-fayans-modelleri/  linkinden ulaşabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top