facebook
Banyo Dolapları

Banyo Dolapları

Banyolarımızın ilk bakışta verdiği hava kadar banyo dolaplarının da düzeni tertipli olması önemlidir. Kim istemez ki her şey muazzam bir düzen içinde her şey tam da olması gerektiği yerde. Banyo dolaplarımızı şöyle açtığımızda nizamlı pırıl pırıl görmek ne de hoş olur hele ki evimizin banyosu küçükse daha da dikkatli daha verimli kullanmak gerek banyo dolaplarını. O halde banyo dolaplarını nasıl düzenlersek daha verimli kullanmış oluruz ondan bahsedelim biraz.

Banyo Dolabı Modelleri

Banyo Dolapları Nasıl Yerleştirilir?

Evlerin banyoları diğer alanlara nispeten daha küçük olduğundan pek çoğumuz için yeterli değildir. Fakat biraz dikkatli bir yerleşim ile güzel bir düzen oluşturulabilir.

İlk iş olarak banyo havlularınızı yerleştirmekle başlayabilirsiniz. Eğer çekmeceleriniz  ya da dolap gözleri küçük ise havlularınızı rulo şeklinde yuvarlayarak yerleştirebilirsiniz. Böylece küçük bir alana daha çok havlu yerleştirmiş olursunuz. Rengarenk rulo haline getirilmiş havlular dolabınıza ayrı bir hava katacaktır. İsterseniz havlu dolabınızın içine güzel bir koku ya da kokulu birkaç sabun bırakabilirsiniz.

banyo-dolaplari

Banyo dolaplarınızın içine isterseniz renkli örtüler kullanarak dolapları renklendirebilirsiniz. Dolap yerleştirirken dikkat etmeniz gereken en önemli husus sürekli kullandığınız malzemeleri ön tarafa nispeten az kullandıklarınızı ise daha arkalara koyun. Bu işleri yaparken de aynı türden malzemeleri aynı yerlere farklı tür malzemeleri farklı yerlere yerleştirmeye özen gösterin. Mesela sabun, şampuan, diş macunu gibi sürekli kullanmanız gereken malzemeler daha kolayda durmalı fakat temizlik malzemeleri ya da yedekledikleriniz daha geride olmalı.

Banyo Dekorasyonu Banyo Dolabı

Dolaplar Küçükse

Dolaplarınız yeteri kadar geniş değil ya da yeteri kadar dolap veya çekmeceniz bulunmuyorsa hiç üzülmeyin farklı formlarda dekoratif kutular, sepetler edinip ufak tefek malzemeleriniz bunların içine yerleştirebilirsiniz.

Banyolar evlerin en özel alanlarıdır ve ilk bakışta mutluluk versin ister insan düzenli görmek ister. Bu nedenle sık aralıklarla dolaplarınızı düzenlerseniz büyük temizliklerde zorlanmazsınız.

Banyo Dolabı Örnekleri Banyo Dolapları

Bir yorum

  1. AYİŞE ÜLKER ÖZCAN

    Hazırlanmış banyolar malzemelerle beztilebilir Ya ölçüleri tutmayanlar hangi alana nasıl yerleştiriliri? Uygulansa daha kalıcı olmaz mı sadece bakıp geçiliyor .Yapılan dolabın veya lavobanın nasıl hangi küçültülmüş ebatlarının nasıl yerleştiğinin bulunması ilgiyi artırmaz mı ?Ben aynı düşünüyorum bur dan beğendim aldım Ama benim banyomda kurşun asker misali durdu .Hem alanlar değil de ikinci alternatif de bunu tasarlayan olduğu gibi yerleşmesinde etken olan iç mimarlarında fikirlerinin yerleşme yakışma ,fayans rengi aksesuarlarına kadar ilgilerini görmek alıcının kendini özel hissettirmez mi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top