facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonunda İncelikler
Banyo Dekorasyonunda İncelikler

Banyo Dekorasyonunda İncelikler

Ev dekorasyonu konusunda en az derecede önemi gören odalar şüphesiz ki banyolar. Salon, oturma odası ve mutfak ev içerisinde trafiğin en yoğun olduğu odalar olduğu için daha fazla önem verilir iken, banyolar da bir o kadar çok kullanılan bölümlerdir ve dekorasyon konusunda özen gösterilmelidir. Hemen hemen çoğumuzun evinde banyolara verilen alanların büyüklüğü de sıkıntı yaratır iken banyolar en küçük odalar arasında yer alıyor. Peki banyo dekorasyonunda incelikler nelerdir ve küçük banyolar nasıl dekore edilmelidir bunlara değinelim.

Banyo

Banyoların küçük olması rahat ve konforlu olmayacağı anlamına gelmez. Öncelikle banyonuz için kullanacağınız lavabo ve dolapların ince ve geniş olmasına özen göstermelisiniz. Yükseklik olarak tamamen evinize göre tercih edebileceğiniz banyonuzda şık ve ince dolaplar rahat bir kullanım alanı sunar. Banyolar için lavabo seçimi de ince bir ayrıntıdır. Bir banyoda en çok yer kaplayan ayrıntı olan lavaboyu ayaklı yerine etajerli seçerseniz hem daha çok yer kalacak, hem de depolama alanı olarak kullanabileceğiniz farklı alanlara sahip olabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonunda Küvet Yerine Duşakabin
Hem küçük, hem de büyük banyolar için küvet yerine duşakabin seçilmesi ince bir ayrıntıdır. Herkesin rahatlık ile kullanamayacağı küvet, aynı zamanda şık olmayan bir görüntü de sunar. Bunun için banyonuzda küçük, şirin ve renkli bir duşakabin tercih ederek banyonun bir bütün halinde olmasını sağlayabilirsiniz.

Banyo Dekorasyon Fikirleri Banyo Dekoru

Açık ve Pastel Renkler Tercih Edin
Banyolar için ince noktalardan biri de renk seçimidir. Açık renkler sadece banyolar için değil her oda da rahat ve ferah bir hava yaratmaya yardımcı olur. Banyoda rahatlık hissi uyandırmak adına pastel renk tonlarını hem duvar boyasında, hem de zemin rengi olarak tercih etmenizi öneririz.

Kalabalığı Ortadan Kaldırmak
Banyoların en büyük sorunu şüphesiz ki küçük ortamlarda fazla eşyaların bulunması gerektiğidir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için küçük ve şık duvar rafları, kapı üstü rafı kullanarak kendinize depolama alanı yaratın ve kalabalık görünümü uzaklaştırın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top