facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Banyo Dekorasyonu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Banyo Dekorasyonu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev dekore edenler son dönemde her alan için ayrı alternatif dekorasyon uygulamaları tasarlamaktadır. Klasik dekorasyon anlayışlarının dışına çıkarak, farklı ve tasarım gözükecek dekorasyon uygulamaları ile evin her alanına ‘farklı’ dokunuşlar yapmayı hedeflemektedirler. Bu amaçlar ile ev dekore edilirken genelde arka planda kalan banyolar, evin her alanını ayrı bir şekilde ele alma ve farklaştırma anlayışı ile odak haline gelmiş alanlardır.

Banyo Dekorasyon Fikirleri

Banyo dekorasyonları, evin diğer odalarına oranla daha zor olan, daha fazla emek isteyen ve daha fazla zaman ayrılması gereken dekorasyon alanlarıdır. Bunun sebebi; diğer odalardan farklı olarak banyolarda ıslak hacimler bulunduğu için su konusunda dikkat edilmesi gerekliliğidir. Banyo dekorasyon yapılırken görsellikten önce;  tesisatların yerleştirilmesi, yerleştirilen tesisatların sağlıklı çalışması, ıslak hacimler nedeniyle nem ve rutubet oluşmaması, banyoların mahrem alanlar olması nedeniyle pencerelerin küçük olması veya olmaması, banyoların havalandırmasının yeterli olması, gibi pek çok dikkat edilecek adımlar vardır. Bu sebeplerden dolayı banyo dekorasyonu yapılırken bütün ihtiyaçlara cevap verebilen, modern, ferah, tüm dezavantajları ortadan kaldırmış bir banyo dekorasyonu hedeflenmektedir.

Vintage Banyo Dekorasyonu

Peki, banyo dekorasyonu yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Banyoların Küçük Alanlar Olması Dezavantajını Ortadan Kaldırmak
Banyo dekore ederken öncelikle banyonuzun metrekare problemini ortadan kaldırmanız gerekmektedir. Banyonuzun evin en küçük alanı olması dezavantajı avantaj haline çevirmek için banyo yerleşim planı doğru bir şekilde yapılmalıdır. Banyo mobilyalarını standart ölçülerden daha küçük seçmek ve banyo duş kabinini banyonun en ölü alanı olarak belirlediğiniz yere yerleştirmek, yerleşimde en önemli adımlardır. Bu adımlar ile banyonuzun metrekaresi küçük olsa da kullanışlı bir şekilde dekore etmiş olursunuz.

Banyonuz Hava Almalı: Pencere Zorunluluğu
Banyo dekorasyonu yapılırken, banyonuzda pencere bulunmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Çünkü pencereler; hem doğal gün ışığının banyoya girmesini sağlayan hem de doğal havalandırma imkanı sunan uygulamalardır. Pencere olmayan banyo dekorasyonu yetersiz bir dekorasyon olacaktır. Çünkü penceresiz bir banyoda havalandırma ve nem problemleri oluşacak, bu sorunlar banyo dekorasyonuna ilerleyen zamanlarda zararlar verecektir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top