facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / BANYO DEKORASYONU ve YENİLİKÇİ TASARIMLAR
BANYO DEKORASYONU ve YENİLİKÇİ TASARIMLAR

BANYO DEKORASYONU ve YENİLİKÇİ TASARIMLAR

Banyolar bizler için en özel alanlardan bir tanesidir. Tasarımına genellikle fazla özenilmeden dekore edilen banyolar, yaşanılabilir bir hayatın olmazsa olmazlarındandır.. İnsanlar banyoda fazla zaman geçirmediklerini düşünseler de aslında günün önemli bir bölümü banyoda geçer. Hoş bir banyo tasarımıyla da bu süreyi daha keyifli hale getirmek mümkündür. Bu gerçeğin farkına varan dekorasyon firmaları banyoları daha yaşanabilir hale getirmek için ellerinden geleni yapıyor.

Günün yorgunluğunun atıldığı, keyifli dakikalar geçirilen banyoların daha güzel olması, içine girince kasvetli bir ortama girmekten ziyade daha ferah bir ortam hissi uyandırması çoğu insanın en büyük arzularından biridir. Özellikle banyo yapmayı angarya bir iş olarak görmeyip banyo yapmaktan keyif alan insanlar için banyolarının tasarımı büyük önem taşır. Özellikle bu düşüncenin zamanla yaygınlaşmasının sonra evlerde banyoların tasarımına daha çok dikkat edilmeye başlanmıştır. Eskiden küçük bir kutuyu andıran, karanlık ve adeta insanı banyo yapmaktan vazgeçiren banyolarına yerine artık ferah, ışık alan ve havadar banyolar almasıyla, banyolar evin küçük bir bölümü olmaktan çıkıp nefes aldığınız, rahatladığınız ve keyif aldığınız bir yere dönüşmüştür.

İnsanların artık banyonun yaşanabilir bir ev için en önemli bölümlerden biri olduğunun farkına varması ve tasarım firmalarının bu istek doğrultusunda yaratıcı ve parlak tasarımlar sunmasıyla birlikte sade ama estetik açıdan hoş tasarımlar göze çarpıyor.

Banyo Dekorasyonu

Sade ve göz alıcı tasarımlar; Evin diğer bölümlerinin aksine banyolarda öncelik genellikle sadeliğe verilir. Sade banyoların büyük bir rağbet gördüğü günümüzde, banyonun yeterli miktarda ışıklandırılması da kritik noktalardan biridir. Işıklandırma, led lambalarla sağlanabileceği gibi geniş pencereler ile de sağlanabilir. Sade beyaz mermerden yapılmış olan küvet ile banyonuza güzel bir görüntü katabilirsiniz. Fayansların hayati öneme sahip olduğu banyolarda yine sade beyaz fayanslarla huzur verici bir görüntü yakalayabilirsiniz. Her türlü gereksiz ayrıntıdan arındırılmış sadece bir banyo size nefes alabileceğiniz yeni bir mekan sunabilir.

Sadeliğin hafifliği; Dar bir banyoya sahipseniz, dar alana rağmen banyonuzu göz alıcı yapmak yine sizin elinizdedir. Kullanışlı bir duşa kabin ile duş için gerekli alanı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Saydam yerine buzlu veya mozaik cam tercih edeceğiniz pencere ile de gereken ışığı kolayca alabilirsiniz. Duvarlarda tercih edilen beyaz fayanslar banyonuza sade bir görüntü katarken zeminde kullanılacak koyu renkli fayanslar banyonuzu göz alıcı kılacaktır. Tamamen şeffaf cama sahip duşa kabin tercihi ise alanı olduğundan daha büyük göstererek alanı banyonuzu boğulmaktan kurtaracaktır.

Banyo Dekorasyonu

Renkli tasarımlar; Banyo dekorasyonunuzda estetik yerine foksiyonelliği birinci planda tutabilirsiniz. Böyle durumlarda seçeceğiniz aksesuarlar kritik önem kazanır. Kullanışlı bir lavabo sayesinde sabunlarınızın, kremlerinizin ya da tıraş köpüklerinizin fazla alan kaplamasına izin vermeden, bu eşyalarınızı kolayca erişilebilecek bir yerde tutabilirsiniz. Seçeceğiniz içi aynalı bir banyo dolabı sayesinde de şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Banyo aynasının hemen üzerine ya da yakınlarına monte edebileceğiniz ışıklandırma sayesinde de ışığı doğru biçimde kullanabilirsiniz. Yine doğru aksesuar seçimi sayesinde diş fırçası ve diş macunu gibi eşyalarınızı el altında tutabilir ve bunların fazla alan kaplamasını engelleyebilirsiniz.

Renkli fayanslar ile tasarımlar; Tasarımlarınızda şıklığa önem veren biriyseniz renkli taşlar tam da size göredir. Özellikle banyolarınızda kullanabileceğiniz bu taşlar sayesinde sade ama şık banyolar yaratabilirsiniz. Özellikle açık renkler tercih edildiğinde hem insanın içini açan hem de şık tasarımlar oluşturmak mümkün. Sade ve beyaz fayanslarla kombinlendiğinden göz alıcı bir görünüm kazanan bu taşlar banyonuzu nefes alınabilir ferah bir yaşam alanı yapmaya yetecektir.

Modern banyo tasarımları; Koyu renk tasarımlardan hoşlanan biriyseniz modern banyo tasarımları yaparak odaya görsellik kazandırabilirsiniz.. Özellikle keskin hatların dikkat çektiği banyolarda koyu ve açık renkler güzel bir tezat oluşturacaktır.. Geniş bir pencere ile ışık ihtiyacını giderebilir özellikle koyu renk duvar tercihi sayesinde de aksesuar kullanımına olanak sağlar, Dikdörtgen şeklindeki lavabo, küvet ve klozet ile daha estetik banyolara sahip olursunuz.

Banyo Tasarımı

Banyolarda aydınlatma tasarımları; Özellikle konu banyo olunca ışıklandırma kritik bir önem kazanıyor. Çünkü insanların banyolardan başlıca beklentisi rahatlatıcı ve huzur verici olmasıdır. Bu da ancak yeterli ve düzgün bir aydınlatma ile mümkün kılınabilir. Renkli ve tavandan sarkan lambalar sayesinde banyonuza iç açıcı bir görünüm kazandırmak mümkün. Ayna tercihi olarak da dikdörtgen ve uzun bir ayna, banyonuzu daha geniş göstermenize yardımcı olabilir. Renkli duvar fayansları sayesinde de banyonuz adeta bir gök kuşağına dönüşebilir. Ahşaptan yapılmış lavabo kenarları ise banyonuza doğal bir görünüm kazandırabilir.

Banyolarda fonksiyonel tasarımlar; Evin banyo kısmına geniş bir alan ayırmak aslında bir lüks olsa da bu alanı akılcı biçimde kullanmak gayet mümkündür. Eşyaların fonksiyonel olması esasına göre seçerseniz bu küçük alanlardan bile gayet ferah banyolar yaratabilirsiniz. Özellikle duşa kabinle küvetin birleştirildiği tasarımla, iç kısımdaki küçük ve şık raflar sayesinde fonksiyonellik sağlamıştır. Geniş bir ayna ve aynı zamanda dış kısmı aynalı dolap kapakları sayesinde de ortama ferahlık katabilir. Beyaz renkli cam tercih edilen pencere sayesinde de ortamın ışıklandırılması gayet güzel biçimde yapabilirsiniz.

Estetik Banyo Dekorasyonu

Estetik ve sade tasarımlar; Sadelik ve şıklığın gayet hoş biçimde kombinlendiği tasarımlar için tercih edeceğiniz açık renk granit kaplamalar ile duvarlarınıza görsellik kazandırabilirsiniz.. Ortama şık bir hava katacak bu kaplamalar aynı zamanda ahşap lavabo altlığıyla güzel bir ikili oluşturacaklardır. Banyonun geri kalan kısmında fazlaca kullanacağınız beyaz ve açık renklerle oluşturacağınız sadelik bulunduğu bölgeye egzotik bir hava katacaktır. Beyaz renkli lavabo ile açık renk duvarla güzel bir kombin oluşturabilirsiniz.

Evimizin banyolarını estetik tasarımlarla daha ferahi daha aydın ve geçirilen zamanları daha keyifli hale getirebilirsiniz. Banyolar şık tasarımlar ile sade ve fonksiyonel olarak dekore edilebilir, daha yaşanılabilir banyolar oluşturulabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top