facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Balkonlara Bahar Geldi!
Balkonlara Bahar Geldi!

Balkonlara Bahar Geldi!

İlkbahar mevsiminin yaklaşması ve havaların ısınması ile birlikte, ev dekorasyonunda baharı müjdeleyen dekorasyon değişiklikleri yapma vakti de gelmiş demektir. Güneşli günlere sayılı günler kala, bu yazımızda, bahçeli ev özlemi ile yanıp tutuşan şehirde yaşayan insanlara güzel bir dekorasyon uygulaması fikri sunacağız: balkon bahçeler.

Apartmanların balkonları, boş bir şekilde durup ardiye alanı olarak değerlendirilmektense, yeniden düzenlenerek güzel tasarım alanları olmaya aday mekânlardır. Küçük bir apartman balkonunuzun olması sizin güzel bir balkon tasarımı yapmanıza da engel değildir. Sadece küçük ve renkli dokunuşlar yaparak dahi, bahar mevsimine uygun eğlenceli balkon tasarımlarına imza atabilirsiniz.

Bahar Balkonları: Renkli Sandalyeler, Mevsime Ait Çiçekler
İlkbahar için balkon tasarım
fikirlerine baktığımızda ilk dikkatimizi çeken nokta renkli sandalye ve mobilya kullanılmasıdır. Rengârenk bir oturma alanını balkonunuzda oluşturduğunuz vakit, geriye sadece çiçekler ile süslemek ve daha da eğlenceli hale getirmek kalır.

İlkbahar İçin Apartman Balkonu Balkon Tasarım

Balkonda rahat ve salaş bir mekân yaratmak istediğinizde ise seçiminiz renkli minderler ve puflardan yana olmalıdır. Ayrıca bahar ayında gece esen rüzgârlardan korunmak amaçlı renkli şalları da balkonunuzda hazır bulundurmanız gerekebilir.

Balkonda Çiçek Yetiştirme Balkon Dekor Fikirleri Balkon Dekorasyon Örnekleri

Balkona Kilim Serin, Samimi Bir Mekân Elde Edin
Balkonlarınız için değişik tasarım fikirlerine göz atmaya devam ettiğimizde; balkonda samimi bir hava yaratmak isteyenler için kilim ve halı kullanmak detayının önemli olduğunu belirtmeliyiz. Açılır kapanır sandalye ve masalar küçük balkonlar için ideal seçimler olacakken, zemine halı ve kilim sererek ortamı daha ‘ev hali’ne çevirebilirsiniz.

İpucu: Sandalyelerinizin ya da ufak taburelerinizin üzerine peluş ve hayvan postu tarzında örtüler geçirerek hem farkı hem de tasarım duran küçük dokunuşlara imza atabilirsiniz. Özellikle de hayvan baskısının oldukça trend olduğu son zamanlarda bu detay ile iddialı bir balkon tasarımı elde edebilirsiniz.

Kapalı Balkon Dekorasyonu Küçük Balkon

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top