facebook
Anasayfa / Bahçe Dekorasyonu / Balkonda Bohem Rüzgârı
Balkonda Bohem Rüzgârı

Balkonda Bohem Rüzgârı

Kelime anlamı olarak ‘derbeder, dağınık yaşamı’ ifade edan bohem, giysilerde ve ev dekorasyonunda sık kullanılmasının yanında artık balkon tasarımında da kullanılmaya başlamıştır. Renk cümbüşü içinde dolu dolu bir balkon, bitkiler ve yastıklar, ortaya konulan kocaman bir eski sehpa bohem tarzını çok güzel ifade eder. Yaz aylarında havaların ısınması ile birlikte, evinde geniş balkonu veya terası olan aileler, ikindi çaylarını ve akşam yemeklerini balkonda yemeyi tercih ediyor. Bol bitki kullanılarak oluşturulan, bohem tarzı dekore edilmiş balkonlar, arkadaş ve aile sohbetleri için vazgeçilmez mekânlardır. Zıt renklerin ve uyumsuz parçaların bir araya getirilerek oluşturulduğu bohem tarzı balkonlar tasarlanırken birkaç ayrıntıya dikkat etmek gerekir.

Balkon Dekorasyonu

Bohem Tarzı Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?
Bol renk ve desenin kullanıldığı bohem tarzı oluşturulurken yan yana kullanılan objelerin bir birine uyumlu olması önemlidir, aksi takdirde evde sirk havası yaratılabilir. Yukardan sallanan çiçekler ve yerdeki bol bitki, kocaman renkli yastıklar bu tarzın olmasa olmazıdır. Eskiden kalma otantik eşyalar da bu tarzla çok uyumlu olacaktır.

BalkonDekoru

Bohem Tarzı Balkonlarda Hangi Aksesuarlar Kullanılabilir?
Bohem tarzının olmasa olmazı bol bitkidir, duvarlara, köşelere her alana bol bitki kullanmak gerekir. Etnik esintileri olan kocaman vazolar, eskitme masa ve sandalyeler, anneannenizden kalma yastıklar ve masa örtüleri ile muhteşem balkonlar oluşturabilirsiniz. Elinde eski eşya bulunmayanlar, eski eşyaların satıldığı pazarlardan edinebilir. Tatil bölgelerinde bulunan yöresel kilimler ve sepetler de bohem tarzı için uygun aksesuarlardır. Akşam saatlerinde loş bir ortam oluşturmak amacı ile değişik ebatlarda mumlar da kullanılabilir.

Bohem Tarzı Balkon Dekorasyonunda Renk Karmaşası Yaratmamak İçin Neler Yapılmalıdır?
Bohem tarzı balkon oluşturulurken, birkaç renk ve desen üzerinde yoğunlaşmakta fayda vardır. Canlı renkler kullanmak koşulu ile pembeler, yeşiller, yazın çok sevilen aydınlık rengi sarı ve canlı maviler, birlikte ve tek renk olarak kullanılabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top